Canon 77D nebo nikon 5600?

  • Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel MzM a poslední změna proběhla před 6 roky a 6 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
  • Autor
    Příspěvky
    • #12049
      Daniel
      Host

      Dobrý den, měl bych takový dotaz, nebo respektive začnu tím kdo jsem a na co chci fototaparat využívat. Jezdím sjezdy na kole a rád bych si natočil různá videa (lesy, louky, traily) v nějaké přijatelné kvalitě a do toho i vyfotil nějaké různé skoky nebo sjezdy v lesích na kamenech, kořenech a podobně v nějaké také přijatelné kvalitě. Bohužel nemám díky svému adrnalinovému koníčku mnoho peněz na nějakou pecku zrcadlovku, proto se snažím vybrat varianty cca od 20-25 000Kč. Moje tipy jsou Canon 77D nebo nikon 5600? Co natáčí a fotí lépé (ostření,barvy)? Mám sice už několikáté Gopro, momentálně Gopro5, které natáčí parádně, ale na statické video to není ono, tak bych to chtěl něčím doladit ať se pak můžou dělat růžně pěkné edity z různých bikeparků, moc prosím o rady a tipy zkušených co pořídit ať nekoupím něco co mi poradí prodavač za 25tis a budu z toho zklamaný, děkuju za jakoukoliv radu a pomoc!

    • #12216
      Jan Rybář
      Správce

      Danieli, rád bych pomohl, ale žel neumím: já video prakticky vůbec neřeším, protože mu nerozumím, tedy neumím říci nic moc chytrého… Pro focení budou oba foťáky sloužit velmi dobře a velmi podobně, tedy spíš se pak mrkněte na to, který Vám bude sedět velikostí a tak podobně… O chlup lépe je vybavený ten Canon, tedy obecně bych dal o chlup přednost jemu, ale nejsou k němu rozumné sety, bude stát víc atp atp… Zrovna nyní jsem aktualizoval přehled nejrozumnějších foťáků včetně přehledu rozumných setů včetně cen, viz dole na stránce https://www.fotoguru.cz/nejlepsi-fotoaparaty/

      Zdravím,
      JR

    • #12236
      MzM
      Host

      Jako nikonista a videa neznalý, přesto jsem četl a četl a pokud jde o video tak bych sáhnul po Canonu. Ve videu je kus dál jak Nikon. To je aspoň můj názor.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
  • Téma ‚Canon 77D nebo nikon 5600?’ nepřijímá nové odpovědi.