Canon 80 vs Nikon 7200

  • Toto téma obsahuje celkem 10 odpovědí. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Aleš a poslední změna proběhla před 5 roky a 11 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 9 vláken odpovědí
  • Autor
    Příspěvky
    • #15578
      Franta
      Host

      Zdravím všechny

      Mám velké dilema. Rád bych si pořídil foťák pro „náročné amatéry“. Přecházím z celkem slušného kompaktu na zrcadlovku. Přečetl jsem si plno recenzí, dokonce si i vybral. Teď mne čeká poslední volba. Ta je mezi Canon EOS 80D a Nikon D7200. Cenový rozdíl mezi těmito dvěma fotoaparáty je zanedbatelný, parametry mají rovněž velice podobné. A právě proto jsem „v koncích“.
      Doposud jsem byl fandou Canonu, ale to neznamená, že nemůžu udělat změnu.
      Vybral jsem si k těmto foťákům objektiv Sigma 17-50mm f/2,8 EX DC OS HSM. Doporučujete jej, nebo je lepší sáhnout po objektivech Canon (třeba EF 17-40mm F4 L USM) a Nikon (třeba Nikon 16-85mm f/3,5-5,6 G AF-S DX ED VR )?

      Děkuji za pomoc

    • #15876
      Franta
      Host

      Ještě bych do této sestavy přidal Pentax KP, abych to ještě víc zkomplikoval 🙂
      Recenze, které jsem k tomuto „stroji“ našel jsou hodně pozitivní. Trochu mne odrazuje to, že skoro na všech forech, které jsem měl možnost projít, se upřednostňuje Canon nebo Nikon. Pentax je tak trochu odstrčen (můj dojem).
      Budu vděčný za odpověď.

    • #15878
      Martin R.
      Host

      Jsem Pentaxář. Bohužel Pentax KP se Canonu 80D nebo Nikonu D7200 ani nepřibližuje. Pokud chceš vyzkoušet pořádný Pentax, tak se podívej na model K3-II. Má vše co výše uvedení konkurentí a řadu užitečných věcí navíc. Jediné v čem mírně zaostává, je rychlost AF ve špatných světelných podmínkách a výdrž akumulátoru. V ostatních parametrech je plně srovnatelný, často i lepší.

    • #15904
      Franta
      Host

      Děkuji za info. V rychlosti jsem projel internet a je docela problém tento fotoaparát koupit. Většinou jsou k dostání KP, K-1 a K-70. K-1 je pro mne zbytečný luxus (aspoň zatím:)). KP nedoporučujete. A K-70 je dle parametrů asi o stupínek níž. Prohlédnu možnosti v jiných státech. Výběr bude dozajista větší.
      K-3 II je z roku 2015, Canon je z minulého roku. Nebude tam přece jenom nějaký větší skok směrem ku předu?

    • #15913
      Aleš
      Host

      Zdravím,
      já kromě FujiFilmu fotím také na Pentax a to právě KP. Jelikož jsem nikdy nevlastnil žádný
      Canon ani Nikon, tak bych prosil Martina R. o vysvětlení, v čem spočívá výrok “ bohužel se KP
      Canonu 80D nebo Nikonu D7200 ani nepřibližuje“. To by mě opravdu zajímalo a také ta výdrž
      akumulátoru. Mám KP asi deset měsíců a zatím jsem ve svém stylu focení nenarazil na limit.
      Faktem je, že teda nefotím závody chrtů, skok o tyči ani noční oblohu…

      • #15930
        Martin R.
        Host

        Aleš > Pentax K70 se Canonu 80D nebo Nikonu D7200 ani zdaleka nepřibližuje zejména rychlostí autofokusu, má velice špatně umístěné tlačítko spouště a kostrbaté ovládání. Rychlost AF vyzkoušena při focení motokrosu a na leteckém dnu. Mnohem vyšší podíl nezaostřených snímků. Baterka mi lehla při cca 400 snímcích.

        Já používám Pentax K3-II, ten má ovládání přehledné, tlačítko spouště již umístěno normálně a ostření má o malinko rychlejší, ale stále o dost pomalejší než C a N. Výdrž baterky cca 700 fotek, v zimě okolo 500. Nikon D7200 udělá na jedno nabití bez problémů 1100 snímků i v zimě.

        Jsem Pentaxář a nechci v žádném případě tuto značku hanit, ale model K70 opravdu není foťák stejné třídy jako zmíněný Canon 80D a Nikon D7200. Model K3-II se jim už vyrovná a je v řadě ohledů i lepší, ten bych s klidem doporučil.

    • #15957
      Aleš
      Host

      Zdravím,
      Martine, ty asi neumíš číst, já o voze a ty o koze :-). Ve tvém příspěvku ze dne 11.5. uvádíš že, “ Pentax KP se bohužel
      Canonu 80D nebo Nikonu D7200 ani nepřibližuje“. 12.5. jsem se tě ptal o vysvětlení tvého výroku v čem se teda KP
      ani nepřibližuje k těm dvěma tebou zmíněným aparátům. No a ty mi na to 14.5. odpovíš, že se K 70 se ani zdaleka
      nepřibližuje atd… Takže znovu, v čem je Pentax KP tak špatný a v čem za nimi zaostává. Připomínám, že KáPéčko je
      špičkový APS-C model, který je na trhu teprve od loňska a je docela srovnatelný s tvým pořádným Pentaxem K3-II
      a to jak obrazovým výstupem, tak ergonomii. AF je dobře použitelný i na akční focení (hokej a basket). A co se týče
      výdrže akumulátoru, tak pokud je někdo schopen za jediný den napráskat 1500 i více cvaků, tak si bude muset asi
      pořídit několik rezervních. Takže ještě jednou prosím o vysvětlení a nepleť do toho tu K-70…
      A pro Frantu, Pentaxu KP se nemusíš vůbec bát, pro tvé účely bude stejně vhodný, jako kterýkoli Canikon… 🙂

    • #15963
      Martin R.
      Host

      Aleš > omlouvám se, ve svém druhém příspěvku jsem psal o K70, ale měl jsem na mysli KP.
      KP není špičkový APS-C model a není srovnatelný s K3-II, s C80 ani s N7200. Oproti C a N zaostává v rychlosti ostření, oproti K3-II zaostává v ergonometrii. Oproti všem zaostává v kapacitě baterie. Vyzkoušej si to…

    • #15977
      Aleš
      Host

      Martin: a ty mi můžeš říci, že jsi všechny čtyři fotoaparáty zkoušel a testoval zároveň?
      O tom totiž pochybuji a také pochybuji, že jsi měl KP vůbec v ruce. Je to špičkový aparát
      ve své kategorii a ergonomii má takovou, že jiným strojům se o tom může zdát. Canikony
      neznám a je mi jedno jak jsou rychlé a jakou mají výdrž baterek. K-3 jsem měl týden půjčenou
      na vyzkoušení k vůli koupi, ale nakonec vyhrál KP. Jak už jsem uvedl dříve, pro moje účely
      nejvíce vyhovující model. Kdo chce fotit rorýsy a nebo stíhačky v letu, tak se určitě poohlédne
      jinde, než u Pentaxu… 🙂

    • #16018
      Olda S.
      Účastník

      Pentaxisté se hádají, Nikonista se potutelně směje, ale zpět k prvotní otázce: mezi Canonem EOS 80D a Nikonem D7200 není žádný zásadní rozdíl. Oba jsou to foťáky stejného levelu. Pentax KP jsem nikdy v ruce nedržel, Pentax K3-II jsem měl půjčený jedno pozdní odpoledne během rodinného výletu do města Loket (doporučuji). Na tolik diskutovanou rychlost a výdrž baterek jsem ho nezkoušel, ale při běžném focení v babím létě se mi zdálo, že fotky z něj lezly možná lepší, než z mých Nikonů 7200 a 500. Prostě to měkké podzimní světlo mu vyloženě sedělo. Ale ten den byly naprosto výjimečné světelné podmínky, které nastávají maximálně jednou za deset let.

    • #16019
      Aleš
      Host

      Olda: 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 9 vláken odpovědí
  • Téma ‚Canon 80 vs Nikon 7200’ nepřijímá nové odpovědi.