Canon 80D vs 77D pro focení windsurfingu

Úvodní stránka Fotofórum Jak vybrat digitální fotoaparát? Canon 80D vs 77D pro focení windsurfingu

 • Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Honza a poslední změna proběhla před 6 roky.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Autor
  Příspěvky
  • #16489
   Miro
   Host

   Dobrý den,

   ve focení jsem naprostý amatér, který nedávno vyzkoušel Canon EOS 60D a byl z něj nadšený a začal tak uvažovat o nákupu vlastního fotoaparátu. Převážně by byl určen k focení sportu (windsurfing + sjezdové lyžování) a samozřejmě nějaké ty běžné dovolenkové fotky. Rozmýšlím se mezi Canonem 77D a 80D. U toho 80D mě láká větší výdrž baterie (960 vs 600 snímků na jedno nabití) a někde doporučovali pro focení sportu 80D i z důvodu rychlejší závěrky 1/8000 vs 1/4000 u 77D – tady ale nevím, jestli to je něco, co skutečně využiju, nebo je to jen marketing.

   Kupoval bych nejspíše v setu s objektivem 18 – 135mm IS USM a dokoupil druhý 70 – 300mm a časem asi nějaký pevný širokoúhlý.

   Který z těchto dvou modelů byste doporučil? Má cenu pro tyto účely a naprostého začátečníka připlácet za dražší 80D kvůli vyšší výdrži baterie?

   A co výběr objektivů? Dává to takto smysl, nebo byste poradili jinou cestu?

   Předem děkuji za rady a přeji pěkný den.

  • #16517
   Honza
   Host

   Z pohledu fotografování bych se rozdílu 77D vs. 80D neobával. Rychlost závěrky by Vás limitovat neměla, ostřící moduly by měly být také stejné. Akumulátorů si stejně časem koupíte několik záložních, takže počtu snímků na nabití bych se tedy také neobával. 77D není oproti 80D o moc hůře vybavený a měl by Vám postačovat. Trochu bych možná vzhledem k popisovanému žánru zvážil utěsnění 80D, které by se v takovýchto podmínkách mohlo hodit, na druhou stranu je otázka, jestli má význam brát v potaz utěsnění těla v kombinaci s neutěsněnými objektivy …

   Jen ještě zvažte koupi toho „univerzálního“ objektivu 18-135mm. Osobně si myslím, že by této kategorii fotoaparátu mnohem lépe slušela například Sigma 17-50mm f/2,8. Má lepší kresbu a světelnost 2,8 rozhodně není k zahození …

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Téma ‚Canon 80D vs 77D pro focení windsurfingu’ nepřijímá nové odpovědi.