Canon EF 24mm f/2,8 STM

Úvodní stránka Fotofórum Objektivy k zrcadlovkám Canon EF 24mm f/2,8 STM

Označeno štítky: ,

 • Toto téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Roman a poslední změna proběhla před 8 roky.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #5421
   Radek V.
   Host

   Na netu jsem narazil na pevné sklo Canon EF 24mm f/2,8 STM. Doocela by mě zajímalo využití tohoto objektivu na zrcadlovce s APS-C snímačem. Píšou, že na APS-C snímačích je to dobrý univerzál i k použití na street, reportáž i krajinářskou fotografii. Jaký je váš názor. Díky za info.

  • #5423
   Jan Rybář
   Správce

   Dobrý den, vidíte, už asi rok si říkám, že jsem chtěl otestovat nějaký nový objektiv od Canonu, ale zapomněl jsem, jaký to byl – teď už to vím… Tedy ano, obecně je tohle poměrně zajímavá věc – pevný a skladný objektiv (cca 35 mm v přepočtu na kinofilm) s dobrou světelností má jistě velký potenciál… Na druhou stranu je vždy trochu nebezpečí, že tento typ objektivu nebude v kresbě nic moc – ale to nejsem schopný říct bez vyzkoušení… Tedy zatím poradit neumím… JR

  • #5971
   Honza
   Host

   Dobrý den, mohu ho vřele doporučit, jestli ho máte v plánu testovat. Původně jsem si ho kupoval jen na natáčení videa kvůli STM pohonu, ale překvapilo mě, jak pěkné dělá fotky v porovnání třeba se Sigmou 17-50 f/2.8 nebo Canonem 17-55 f/2.8. Ty jsou sice „univerzálnější“, ale Canon 24mm f/2.8 STM je krásně malý, lehký, rychle ostří, je ideální na procházky, když s sebou nechcete tahat velký těžký objektiv … Někde jsem četl, že vypadá jako mohutnější krytka bajonetu a rozhodně s tím souhlasím 🙂 Za ty peníze mne opravdu velice příjemně překvapil kvalitou a přijde mi velmi dobře použitelný na běžné focení … Honza.

  • #6526
   Roman
   Host

   Náhodou jste se pane Rybáři asi k testování totoho objektivu ještě nedostal že? Uvažuju nad jeho koupí a Váš názor by mě zajímal. RB

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
 • Téma ‚Canon EF 24mm f/2,8 STM’ nepřijímá nové odpovědi.