Canon EOS 100D, Nikon Coolpix D3300, nebo Canon PowerShot G7 X

Úvodní stránka Fotofórum Jak vybrat digitální fotoaparát? Canon EOS 100D, Nikon Coolpix D3300, nebo Canon PowerShot G7 X

 • Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (2 účastníci) se naposledy zapojil uživatel Blanka a poslední změna proběhla 4 roky, 6 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #4830
   Blanka
   Host

   Dobrý den, předem bych ráda pochválila Vaše stránky, kde jsem našla mnoho cenných rad a i v budoucnu rozhodně budou jedny z velmi oblíbených.
   Jdu si pro radu ohledně koupě nového foťáku. Můj předchozí PowerShot dosloužil a je čas koupit novou hračku. Mám tři favority( v titulku) mezi nimiž se nějak nedokážu rozumně rozhodnout. Můj , myslím velmi kreativní duch touží po zrcadlovce, ale jakožto naprostý amatér si nejsem jista, zda to pro mě nebude velké sousto. Proto do výběru postoupil i G7 X. Fotit hodlám velmi nadšeně a tuším , že hodně a to hlavně přírodu a naši vlast na cestách, ale i rodinu, sem tam nějaké to makro. Rozpočet je kolem 15 000,- Kč…tím myslím počáteční investici.
   V případě zrcadlovky si nejsem úplně jista , jaký objektiv, či objektivy do počátku pořídit, abych se mohla vyřádit , než našetřím na další příslušenství.
   Ale hlavně si opravdu nejsem jista, zda jít do zrcadlovky, nebo se spokojit s lepším kompaktem, když nemám opravdu žádné zkušenosti….a případně zrcadlovku pořídit, až si pořádně osahám dobře vybavený kompakt.

  • #4832
   Jan Rybář
   Správce

   Zdravím! To je vskutku dilema nesnadné, na které každý odpoví trochu jinak… Já říkám, že pro začátečníky s tímto rozpočtem je prostě zrcadlovka lepší volba, která zvládne při troše snahy opravdu hodně, zatímco ty malé foťáky typu G7 X (paradoxně) potřebují víc zkušeností, aby z nich bylo možné vyrazit co nejvíc… Já bych z těch dvou vybrat spíš ten Canon 100D, na Alze se dá koupit s dvěma objektivy za cca 15 000 Kč, plus do budoucna bych přikoupil za cca 3500 pevnou padesátku (50 mm / 1.8) a pár let nemusí nic moc řešit…

   JR

  • #4834
   Blanka
   Host

   Honzo, děkuji Vám…v podstatě jsem tak trochu doufala v tuto odpověď, ale přece jen jsem potřebovala trochu postrčit správným směrem :o) Tak tedy bude EOS 100D a už se těším na poznávání a objevování jeho (i mých) možností. S pozdravem Blanka

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Téma ‚Canon EOS 100D, Nikon Coolpix D3300, nebo Canon PowerShot G7 X’ nepřijímá nové odpovědi.