Canon EOS 200D vs Nikon D5600

Úvodní stránka Fotofórum Jak vybrat digitální fotoaparát? Canon EOS 200D vs Nikon D5600

  • Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Mýla a poslední změna proběhla před 6 roky a 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
  • Autor
    Příspěvky
    • #13237
      Tomáš
      Host

      Dobrý den,

      chtěl bych se zeptat, kterou zrcadlovku bych si měl vybrat. Tato stejná otázka už tu jednou zazněla, ale odpověď mě úplně neuspokojila :).
      Více se mi líbí Canon, jelikož má levnější skla a oproti Nikonu se mi víc líbí rozhraní. Na druhou stranu by ale D5600 měla být vyšší řadou, než 200D, tak jak to je s kvalitou fotek? 200D má totiž čip shodný s 800D, což pokud se nepletu, je vlastně přímá konkurence D5600. Bude tedy kvalita fotek z 200D shodná? Nabídne mi Nikon něco víc než Canon?

      A taková doplňující otázka: Měl bych si případně pořídit 200D v setu s 18-55mm a 50mm? Na jaké focení se padesátka hodí a v čem je (kromě světelnosti) lepší než 18-55mm?

      Předem díky za odpovědi 🙂

    • #13238
      Mýla
      Host

      Kvalita obrazu 200D a D5600 je srovnatelná v RAWu, JPEGy má lepší Nikon D5600 (méně šumu, více detailů).

      Kvalita obrazu 200D a 800D je zcela identická.

      50 mm na ASC-P se hodí na portréty. Odpovídá to 80 mm na FF. Kupte ji, pokud půjdete do Cannonu.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
  • Téma ‚Canon EOS 200D vs Nikon D5600’ nepřijímá nové odpovědi.