Canon EOS 6D / lepší objektiv / bazar?

Úvodní stránka Fotofórum Jak vybrat digitální fotoaparát? Canon EOS 6D / lepší objektiv / bazar?

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #11435
   Petra
   Host

   Dobrý den,
   čtyři roky fotím na Canon eos 600d+canon 50mm/1.8 a ráda bych si rozšířila své vybavení (na fb můžete kouknout na moje fotky Foto-Petra Květoňová).

   600D začíná trochu blbnout a už je na čase jít do něčeho lepšího. Tak tedy brali byste raději 6D nebo si koupili nový objektiv? Mám v plánu u 6D zůstat a tělo už nezaměňovat. Spíše koukám po bazarech, ale nový bych nejspíš kupovala přes eshop Extreme digital, tam by byl za 36tis. Máte s tímto eshopem někdo zkušenost?

   Ještě bych se ráda zeptala, jaká je ideální závěrka. Teď byla jedna nabídka, kde má foťák nacvakáno kolem 57tis…hodně nebo normální 🙂

   Díky moc za odpovědi

  • #11436
   Olda S.
   Účastník

   Vyjádřím se pouze k závěrce – 57 000 není mnoho, je to zhruba polovina deklarované životnosti, ale to číslo samo o sobě nic neříká. Hodně totiž záleží na tom, v jakých podmínkách se fotilo. Závěrky starších foťáků dost trpí při fotografování v chladu, prachu, při velmi častém focení na výšku nebo při častém používání sériového snímání. Na mém foťáku s deklarovanou životností 100 000 mám už přes 125 000 a stále jede. Na druhém aparátu s životností 150 000 mi závěrka odešla při necelých 65 000 během výpravy v poušti Atacama, ale tam byly poměrně extrémní podmínky (prach, všude sůl, ohromné rozdíly teplot).

   • #11437
    MzM
    Host

    V nepříznivých klimatických podmínkách závěrka bezpochyby trpí. Ale při focení na výšku nebo při sériovém snímání? O tom jsem nikde neslyšel. Existují na to nějaké statistiky nebo je to jen osobní zkušenost?

  • #11443
   Jan Rybář
   Správce

   Dobrý den, na co přejít, to je trochu nesnadná otázka – já se vždy trochu snažím chladit nadšení pro full frame, pokud to nadšený fotograf nemá dobře rozmyšlené… ono ruku v ruce s tím musí jít dříve či později i nákup nemalého množství různých dalších objektivů atp… Tedy bedlivě zvažte, zda není lepší držet se stejné řady, jejíž poslední kousky nejsou od oné 6D zase tak daleko – opravdu pozor na to, že v mnoha (neříkám ve všech, to ne), ale v mnoha případech budou výsledky z něčeho á la Canon 760D identické s 6D… Full frame sám o sobě lék není…
   Držím palce, JR

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Téma ‚Canon EOS 6D / lepší objektiv / bazar?’ nepřijímá nové odpovědi.