Canon eos 760D + objektivy

 • Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Roman a poslední změna proběhla před 6 roky a 9 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #11413
   Roman
   Host

   Dobrý den, momentálně vlastním foťák Sony Cyber-Shot a uvažuji nad zrcadlovkou Canon eos 760D. Kromě ,,klasických“ fotek bych rád fotil také snímky v noci a blesky. Jelikož se nějaký rozumný set s 2 objektivy prodává pouze na jednom obchodě (s kterým navíc nemám zkušenosti) říkal jsem si, že bych objektivy koupil zvlášť. Pro ,,klasické“ fotky uvažuji nad CANON EF-S 18-55 mm f/3.5-5.6 IS II nebo nad CANON EF 50 mm f/1,8 STM (Nevím, jetli by byl lepší s pevným ohniskem nebo zoom). Na focení vzdálenějších objektů uvažuji nad CANON EF 75-300/4-5.6 DC III. Myslíte si, že je tento foťák dobrá volba?

  • #11447
   Jan Rybář
   Správce

   Romane, zdravím, no nevím, já bych ten obchod asi riskl, pokud jste o ten Digital24.cz, nikdy jsem tam nic nekupoval, ale neslyšel jsem o něm nic zlého – ručit samozřejmě nemohu. Totiž: pokud budete objektivy kupovat kus po kusu, vyjde Vás to celé na výrazně víc…
   U toho 18-55 bych se držel nejnovější verze, která má ve jméně STM, je toho umí opravdu výrazně víc, než ty starší, u toho zoomu se ty starší verze dají kousnou víc… A ano, ten 50 mm/1.8, to je velmi dobrý objektiv, který Vám pomůže právě při focení v noci… (což je samo o sobě docela těžké, tedy doporučuji trpělivost…)

   JR

  • #11456
   Roman
   Host

   Děkuji Vám za odpověď a čas. Vašeho názoru si vážím a Vaše články mě inspirují. Velmi mi to pomohlo k rozhodnutí.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Téma ‚Canon eos 760D + objektivy’ nepřijímá nové odpovědi.