Canon EOS 77D vs Fujifilm X T20

Úvodní stránka Fotofórum Jak vybrat digitální fotoaparát? Canon EOS 77D vs Fujifilm X T20

 • Toto téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Mýla a poslední změna proběhla před 6 roky a 4 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #14736
   Lada
   Host

   Dobrý den, vím, že už tu toto téma bylo, ale nenašla jsem žádnou pořádnou odpověď. Mám v plánu si koupit první „pořádný“ fotoaparát, přečetla jsem už spoustu článků a jaký typ fotoaparátu (zrdcadlovka/bezzrdcadlovka/kompakt) by byl asi nejvhodněší, jakž takž jsem už pronikla i do tajů parametrů. V první chvíly jsem procházela spíše bezzrdcadlovky a objevila jsem právě Fujifilm X T20. Podle mého názoru v cenové kategorii kterou si můžu dovolit asi nejlepší bezzrdcadlovka. Nicméně mě zaujal žebříček fotoaparátů pro zimu 2017/2018 přímo tady na stránce a tak jsem rozšířila záběr i na zrdcadlovky a teď váhám zha Canon 77D nebo Fujifilm X T20. Pokud jsem správně pochopila tak hlavní rozdíly pomineme-li „zrdcadlo“ je ve velikosti a váze, Fuji má o maličko větší plochu senzoru, je rychlejší (14fps vs 6fps canon) Má více ostřících bodů a je širokoúhlejší(?, 100% coverage vs 90% canon) na druhé straně Canon 77D má větší rozpění ISA, větší dosah blesku, AA filter, funkco focus peaking a je pohotovější. Samozřejmě dalším argumentem je i cenová dostupnost objektivů… Já nejraději fotím v přírodě, krajinky a zvířátka, ale samozřejmě bych fotoaparát vzala i do města a na cesty do zahraničí. Mohl byste mi prosím někdo přiblížit, který ze zmiňovaných fotoaparátů by mi mohl lépe vyhovovat? Ideálně také proč? Je těch 160g hmotnosti hodně cítit? Takto v číslech se to nezdá jako zásadní rozdíl. Předem moc děkuji za odpověď!

  • #14749
   Mýla
   Host

   Pokrytí 95% u Canon 77D znamená, že 5% scény, která bude zachycena na senzoru není ve hledáčku vidět. U elektronických hledáčku (bezzrcadlovky) to je pokrytí vždy 100%.

   Fujifilm X T20 je dobrá volba;) Lepší výběr objektivů by byl pro mě klíčovým kritériem a proto by u mě vyhrál.
   Různí lidé budou mít různé názory. Ani jednou z voleb nejde nic zkazit, stejně tak třeba koupí Sony Alpha a6300 či Nikon d5600

  • #14758
   Lada
   Host

   Děkuji moc za názor, také si myslím, že lepší výběr objektivů je důležitý, ale z hledání na internetu jsem měla pocit, že širší výběr objektivů s lepší cenovou dostupností má spíše Canon. Samozřejmě co se kvality týká, to nedokážu posoudit…

  • #14766
   Mýla
   Host
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
 • Téma ‚Canon EOS 77D vs Fujifilm X T20’ nepřijímá nové odpovědi.