Canon EOS 80D nebo Nikon D7200

Úvodní stránka Fotofórum Jak vybrat digitální fotoaparát? Canon EOS 80D nebo Nikon D7200

 • Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Honza a poslední změna proběhla před 6 roky a 6 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #13087
   Honza
   Host

   Chtěl bych radu, rozhoduji se mezi fotoaparáty Canon EOS80 D a Nikon D7200. Již jsem nějaké rady nasbíral, a vždycky to vypadalo lépe pro Nikon, i když se mi zdá, že se naopak obecně Canony více prodávají a jsou více vidět v ulicích :-).
   Nikon má dle jednoho prodavače z Megapixelu lepší senzor a pořizuje lepší fotky. Na tomto serveru mně přišlo, že měl zase navrch Canon.
   Jsem začátečník, bude to má první zrcadlovka, na druhou stranu nepředpokládám, že bych ji za nějakou krátkou dobu měnil. Tím nejsem ovlivněn, že bych byl již na nějakou značku zvyklý. Chci fotit přírodu, architekturu, uvnitř budov (kostely), atd.
   V současnosti mám SONY DSC-H7, kterému ale blbne volič programů, tudíž je na opravu, a tak jsem se rozhodl spíše pro něco kvalitnějšího.
   Samozřejmě, dnes je ve hře další řada levnějších fotoaparátů (EOS 77D, D5600), ale přeci jenom bych rád měl v ruce něco prachotěsného.
   K výše uvedeným bych si chtěl pořídit záklaďák Sigma 17-50 mm f/2,8 EX DC OS HSM.
   Děkuji předem za radu.

  • #13108
   Honza J.
   Host

   Nikony mají už několik generací papírově o něco lepší čipy, ten vliv na výslednou fotografii ale nebude nijak velký, jinak by ani Canony nebyly celosvětově tak oblíbené. Podle různých dostupných statistik bych si dovolil říci, že jsou i prodávanější / používanější, než Nikony. Každopádně k lepším fotkám Vám to určitě nepomůže 🙂 Canon 80D (celá poslední generace) v těchto laboratorně měřených parametrech něco málo dohnala. Každý z těch přístrojů má v něčem navrch. U Nikonu je to již ten zmiňovaný čip, má třeba sloty na 2 karty, Canon má zase návykový dotykový vyklápěcí display, technologii DualPixel umožňující bleskové ostření v režimu živého náhledu a plynulé ostření ve videu. U Canonu mi dále přijde, že je k dispozici lepší nabídka poměrně kvalitních a cenově dostupných objektivů (po základních zoomech 18-55 a 55-250 například širokáč 10-18mm, pevný 50mm a 24mm).

   Pokud máte vyhlídnutý objektiv 17-50 od Sigmy, tak ten Vám mohu velmi vřele doporučit, je opravdu velmi kvalitní a ve spoustě ohledů mi přišel i lepší než Canoní „originál“ EF-S 17-55 f/2.8 IS USM. Navíc se určitě dělá v obou variantách, takže si ho budete moci pořídit na jeden i druhý přístroj …

   Dle mého názoru ani s jedním, ani s druhým neuděláte chybu. Zkuste si je oba vyzkoušet někde v prodejně, jak se Vám budou držet a ovládat. To je také důležité, aby Vás pak focení více bavilo 🙂

  • #13118
   Honza
   Host

   Děkuji za názor, nakonec jsem se rozhodl pro Canon EOS 80D, přece jenom otočný displej se asi hodí. Pravdou je, že to bude moje první zrcadlovka, tak se časem případně uvidí :-). Ono asi i ta dostupnost objektivů není marná, určitě časem budu chtít nějaké další dokoupit.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Téma ‚Canon EOS 80D nebo Nikon D7200’ nepřijímá nové odpovědi.