Canon EOS 80D vs. 7D Mk. II

Úvodní stránka Fotofórum Jak vybrat digitální fotoaparát? Canon EOS 80D vs. 7D Mk. II

Označeno štítky: ,

 • Toto téma obsahuje celkem 7 odpovědí. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Tomáš a poslední změna proběhla před 6 roky a 8 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 vláken odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #11753
   Tomáš
   Host

   Rád bych se zeptal na rozdíl ve výstupní kvalitě i těchto dvou modelů od Canonu. Již pár týdnů se rozhoduji, kterou cestou se vydat. Aktuálně mám Canon 700D a již mi nevyhovuje, chci lepší obrazovou kvalitu na vyšší ISO a rychlejší AF. Fotím hlavně zvířata a sport. Má cenu jít do dražšího vyššího modelu, nebo se mu model 80D vyrovná? Děkuji za odpověď

  • #11764
   Jan Rybář
   Správce

   Dobrý den, to je logický otázka, ale trochu se na na ni zdráhám dát odpověď, za kterou bych si mohl stát… Skoro bych si tipl, že 80tka bude sloužit stejně, ba nejen ta, ale i třeba 77D za výrazně méně peněz. Ale marná sláva, pokud fotíte zvěř a sport, tak jste přesně cílová skupina pro tu 7DM2… Tedy nevím, co poradit…
   JR

   • Odpověď byla upravena před 6 roky a 9 měsíci uživatelem Jan Rybář.
  • #11788
   Bianchi
   Host

   Těžko posuzovat obrazovou kvalitu, ale 7D Mark II bude mít rozhodně více možností nastavení, lepší systém ostření a pořádné hořčíkové tělo s lepší ergonomií a ovládáním. Je otázkou, zda by se nevyplatilo počkat na 7D Mark III, který by mohl příští rok přijít na trh. Je otázkou, do jaké míry Canon pokročí s prametry nového modelu, protože např. u EOSu 6D Mark II se kromě vylepšení systému ostření a navýšení rozlišení nekonalo nic převratného.

  • #11791
   Honza
   Host

   To 80Dčko má nejmodernější snímač, bude mít o chlup lepší obrazovou kvalitu (barevná hloubka, dynamický rozsah, šum) a o kousek více detailů, než 7D mk II. Ale nebude to o moc a oproti 700D také nečekejte žádný zázračný skok. Já jsem kdysi přecházel z 600D na 70D (stejná generace jako 7D mk II) a obrazově byly hodně podobné. U obou vycházely dobře použitelné snímky s ISO 1600, se zamhouřenýma očima 3200 ISO (z nějakého důvodu má ale podle testů 700D horší obrazovou kvalitu, než předchozí 600D). Naproti tomu je 7Dčko takový „sportovní speciál“ s výkonnějším AF. A ten rozdíl bude asi více pozorovatelný, než rozdíl v obrazové kvalitě. Oproti AF u 700D si výrazně polepšíte v obou případech. Zde se budete muset rozhodnout, jaký parametr má pro Vás větší váhu. Pokud byste chtěl ale opravdu citelný posun v použitelných hodnotách ISO, dokážete to jedině na FF těle, ale přijdete tam o výhodu cropu a cenově se dostanete také trochu jinam …

  • #11981
   Tomáš
   Host

   Děkuji za názor, ono právě rychlejší a přesnější AF mi aktuálně chybí, stejně tak je limitující malý buffer na snímky. Ohledně obrazové kvality na vyšší ISO, fotky netisknu, dávám je převážně na web jako reportážní. Takže mi jde o přijatelné snímky do ISO 2000, výše už to beru tak, že mám spíše záběr.

  • #12017
   Tomáš
   Host

   Právě mi jde o to, jestli bude stačit model 80D pro nadšeného amatéra, který nemá ambice se fotografií živit. Částečně je zde samozřejmě i otázka financí, proto jsem zůstal ve vodách menšího APS-C snímače, jelikož FF modely, o které bych měl zájem jsou už hodně mimo rozpočet i jako bazarové v rozumném stavu. Fotím hodně právě sporty ve všech podobách a také zvířata ideálně ve volné přírodě. S tímto ohledem jsem i volil optiku, mám Canon 70-200 L f/2,8 a Tamron 150-600 f/5-6,3 + samozřejmě setový 18-55 IS STM a Canon 50 f/1,8 STM. Co mi u modelu 7D Mark II hodně vadí, je výdrž baterie, která je podle informací více než o polovinu menší než u 80D. Je mi jasné, že nemohu čekat o mnoho lepší výsledky v obrazové kvalitě, ale nějaký posun tak snad musí být. Své fotky prezentuji pouze na internetu, tedy nějaký velkoformátový tisk ani nepředpokládám. Celkem dost mě u aktuální 700D nevyhovuje počet ostřících bodů a rychlost ostření. U ISO bych se rád dostal na nějak normálně použitelnou hodnotu 2000. Může mě tedy v tomto Canon 80D uspokojit? Již jsem zvažoval i přechod ke značce Nikon a jejich modelu D7200, ale nevím, jestli bych si tím pomohl tak, abych mohl obhájit větší investici do obměny výbavy.

  • #12025
   Martin R.
   Host

   Tomáši, pokud jde o rychlost ostření, tak přechodem na Nikon D7200 si oproti Canonu D80 nepolepšíte (ale ani nepohoršíte). Oba jsem zkoušel na rychlost AF při leteckém dnu, pocitově se mi zdálo, že ostření mají stejně rychlé. Pokud byste chtěl výrazný posun v rychlosti ostření, musel byste se u Nikonu podívat po modelech D7500 nebo D500. Tu pětistovku jsem měl půjčenou na motokrosu a ostřilo to velmi, velmi rychle. Rychlejší foťák jsem, s výjimkou Sony a7, nikdy v ruce nedržel.
   Poud jde o využitelné ISO, to vůbec neřeším. Nastavuji ho tak, abych za daných podmínek dostal přiměřeně krátký expoziční čas a měl ostré fotky a případný šum na nich nehledám. Šumofobie je velmi nebezpečná nemoc…

  • #12071
   Tomáš
   Host

   Pane Martine děkuji za shrnutí. D500 má kamarád a je to vážně skvělý stroj, ale již mimo můj rozpočet. Pořád si nejsem úplně jistý, jestli by mi změna systému něco přinesla. Pokud si připočtu vyšší nároky na finance při přechodu, myslím že tato změna v této kategorii foťáků by asi nepřinesla vážnější kvalitativní účinek. Ještě si oba dva modely chci někde vyzkoušet, ale prozatím se více kloním k novějšímu modelu nižší řady 80D. Děkuji Vám všem za rady.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 vláken odpovědí
 • Téma ‚Canon EOS 80D vs. 7D Mk. II’ nepřijímá nové odpovědi.