Canon EOS 80D X Nikon D 7200

Úvodní stránka Fotofórum Jak vybrat digitální fotoaparát? Canon EOS 80D X Nikon D 7200

  • Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Martin a poslední změna proběhla před 6 roky a 5 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
  • Autor
    Příspěvky
    • #13029
      Martin L.
      Host

      Dobrý den,

      rozhoduji se pro novou zrcadlovku. Dosud jsem používal Canon 400, je ale kompletně na kousíčky rozbitý. Dlažba je tvrdá…. A je to starý model.

      Takže nemám ani tělo ani objektiv.

      Pročetl jsem si i zde různé recenze a přesto mě láká uvedená řada modelů. Protože preferuji pořádný foťák do ruky – ergonomie a solidnost ve váze.

      Canon 80D mi padne ergonomií do ruky na rozdíl od Canonu 77D, který mi nějak nepadne do ruky a je tuším drobnější i když 77 je tuším novější model?
      + objektiv canon 18 – 135 a později dokoupit pevné sklo canon 50 mm F, 1,8 STM

      nebo

      Nikon D 7200
      Nikon mě láká, s Nikonem jsem ale nikdy vlastně nefotil, a nevím jak je dobře ovladatelný, každopádně klidně přestoupím na Nikon, jelikož vlastně začínám s výbavou od nuly.
      + nevím jaké objektivy

      Máte někdo zkušenosti s těmito dvěma foťáky foťáky? Je mezi nimi rozdíl, nebo je to v podstatě jedno. Klidně se nechám přesvědčit argumenty na Nikon.

      Nebo

      opravdu jiný model? Nikon D 5600? třeba?

      Zatím se stále přikláním ke Canonu 80D

      Já fotím město, baráky, zkouším reportážní fotku, lidi na ulici…. Každopádně určitě nikoliv jen tato témata.

      Děkuji Vám za názor.

      Martin L.
      Praha

    • #13035
      Aleš
      Host

      Zdravím, nechci dělat žádné značce reklamu, každý nechť si koupí co
      uzná za vhodné. Ale vždy se podivuji tomu, když si někdo chce pořídit
      zrcadlovku, tak vybírá jen mezi canikonem, jakoby Pentax byl nakažen
      morem. A přitom má zrcadlovky na stejné úrovni, jako Nikon či Canon
      a někdy nabízí i něco navíc…:-)

    • #13067
      Martin
      Host

      Dobrý den,

      díky za názor.

      Jaká zrcadlovka od Pentaxu by stála za pozornost?

      Martin

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
  • Téma ‚Canon EOS 80D X Nikon D 7200’ nepřijímá nové odpovědi.