Canon G1X Mark II vs. Olympus OM-DE-M10

Úvodní stránka Fotofórum Jak vybrat digitální fotoaparát? Canon G1X Mark II vs. Olympus OM-DE-M10

Označeno štítky: ,

Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 vláken odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #5842
   Radek
   Host

   Dobrý den,
   chtěl bych se zeptat na porovnání obrazové kvality/funkčnosti uvedených dvou fotoaparátů, které jsou v současnosti v podobné cenové relaci.
   Z vašich recenzí vím, že jste oba vyzkoušel. Oba mají podobnou velikost snímačů, Canon má světelnější objektiv s dosti univerzálním rozsahem zoomu, Olympus dle recenze zase zvládá focení i na vyšší rozsahy ISO. Přestože Canon zase až tak kompaktní není, je přece jen skladnější oproti bezzrcadlovce s jejím větším objektivem. U Canonu ale v recenzi zmiňujete určité problémy při složitějších světelných podmínkách. Přestože bych v případě bezzrcadlovky do dalších objektivů zatím neinvestoval (kromě 1-2 setových), časem bych třeba nějaký dokoupil. Proto taky zvažuji Olympus kvůli možnosti většího výběru objektivů za lepší peníze než např. u bezzrcadlovek od Fujifilmu či Sony. O zrcadlovce neuvažuji kvůli rozměrům – na pěších a cyklistických výletech se dost pronese :(. Takže bych nakonec dal asi přednost lepší kvalitě snímků z obou přístrojů. Poradíte?

  • #5843
   Jan Rybář
   Správce

   Radku, zdravím Vás – já bych z těchto dvou koupil spíš ten Olympus… Canon G1X II mi k srdci moc nepřirostl (byť je třeba říci, že právě tyto dva foťáky byly vůbec první, které jsem testoval, a je to dost dávno, tedy už to nejsem schopen zpětně moc posoudit).
   Každopádně ten Canon je šikovný kompakt, ale pořád kompakt (kde se nedají měnit objektivy, na to pozor), ten Olympus je nyní ve výprodejích za hodně lákavé ceny, a umí toho dost (byť striktně vzato v některých situacích toho obrazově asi dokáže o chlup více ten Canon), inu, není to snadné…
   JR

  • #5849
   Radek
   Host

   Asi máte s tím Olympusem pravdu – a navíc, i spolu se základním objektivem 14‑42mm 1:3.5‑5.6 EZ PANCAKE je uvedená bezzrcadlovka dokonce lehčí než kompakt Canon G1X Mark II.
   Radek

  • #5851
   Jan Rybář
   Správce

   Je zvažte, zda místo toho mile kompaktního pancake nekoupit ten „obyčejnější“ objektiv – i tu platí ono nudné, že více skla obvykle znamená lepší fotky… (navíc to je tuším docela výrazně levnější set…) JR

  • #6346
   Radek
   Host

   Dobrý den, nakonec jsem se po delším zvažování rozhodl pro Olympus OM-DE-M10 Mark II (auto jsem tedy vybíral snadněji), v setu se 2 objektivy M.Zuiko Digital ED 14 42 mm 1:3.5 5.6 EZ a M.Zuiko Digital ED 40 150 mm 1:4.0-5.6 R (využil jsem probíhající cashback akci Olympusu).
   Oba objektivy nejsou nijak závratné, i když s tím pancake EZ se mi nyní fotoaparát vejde do kapsičky u batohu či do malé cyklobrašny pod rámem na kole (mohu, ho tak používat i jako kompakt při cestách „po svých“) .
   Pár korun mi zbylo a tak bych si ještě k němu chtěl pořídit nějaké pevné sklo – jednak na focení v interiéru v horších světelných podmínkách, popř. i na portréty. Zvažuji možnosti, buď si za cca 9 tis. pořídit 2 celkem dobré levnější objektivy – Sigma 19mm f/2,8 DN Art (38mm kinofilm-pro interiér, krajinu) a Sigma 60mm f/2,8 DN Art (120mm kinofilm). Nebo v akci za úplně stejnou cenu výborně hodnocený Olympus M.ZUIKO 25mm f/1,8 (50mm kinofilm)? Ten Olympus má lepší světelnost, ale nebude do interiéru trochu dlouhý a na portréty zas trochu krátký? Co je v praxi nakonec využitelnější?
   Radek

  • #6348
   Jan Rybář
   Správce

   Tak blahopřeji ke kupu! S těmi objektivy žel kvalifikovaně odpovědět neumím, neměl jsem žádný z nich v ruce, ale obecně platí, že Olympus je opravdu dobré osadit něčím kvalitním (hodně mu to pomůže)… Obecně a nekategoricky bych dal zapravdu Vaší lehké obavě, že ta padesátka bude trochu takové nijaké sklo – pro určitý typ fotek bude skvělá, ale, ano, unvnitř dlouhá, na portréty asi půjde, ale o chlup více by se hodilo… Tedy bych možná šel spíš cestou těch dvou objektivů… Ale jak říkám, neznám je… JR

Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 vláken odpovědí
 • Téma ‚Canon G1X Mark II vs. Olympus OM-DE-M10’ nepřijímá nové odpovědi.