Canon nebo Nikon DSLR do školy

Úvodní stránka Fotofórum Jak vybrat digitální fotoaparát? Canon nebo Nikon DSLR do školy

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #6673
   david
   Host

   Ahoj, dcera jde na střední fotografickou a budu muset pořídit nějakou jinou zrcadlovku než používá. Aktuálně fotí na LT Sony A55, ale ve škole mi bylo doporučeno nahradit Sonku za jednu z výše uvedených značek kvůli používání školního vybavení, které je na bázi výše uvedených značek, takže by si na Sony nemohla třeba půjčit školní skla atd.
   Já se ale orientuji dobře jen v produktech od Sony, resp. Minolta, v Canonech a Nikonech mám hokej, je jich mraky . Měla by to být nějaká DSLR , snímač od 16 Mpix, plus bych asi chtěl dva zoomy, setový jeden delší, nebo padesátku pevnou a nějaký 18-250 nebo tak.
   A na FF + skla to zatím nevidím… říkám rovnou 🙂

  • #6675
   Jan Rybář
   Správce

   Zdravím, no jo, to není úplně snadné, protože ve škole jistě budu hrát takovou tu hru „hm, ty máš jen to a to?“… Záleží samozřejmě na financích, nejrozumnější by bylo koupit špičku začátečnického segmentu, tedy Nikon D5500, případně ještě mi o něco sympatičtější Canon 760D, který se ovšem neprodává v rozumných setech. Případně snad i Canon 750D… K tomu, jak píšete, bych šel cestou „obyčejných“ setových objektivů 18-55, 55-200/250… plus možná hned 50 mm /1.8.
   Samozřejmě, pokud byste měl peněz na to opravdu mnoho, pro tento účel by se šikl i Canon 80D, ale obrazově lepší není, jen různých funkcemi…
   Držím palce,
   JR

  • #6677
   david
   Host

   Dík, omrknu asi ty Canony… jsou mi nějak sympatičtější. Trochu mi na tom vytáčí, že mám bednu od zeleniny plnou slušných skel od Minolty… nu, což

  • #6853
   david
   Host

   Co EOS700D ?
   Mě se líbí, než se holka vyhraní a ujasní si další směr, mohl by sloužit dobře, ne?

  • #6854
   Jan Rybář
   Správce

   Dobrý den,
   no ano, taktéž mám mnoho různých starých krásných skel, a k ničemu moc mi nejsou (snad s výjimkou skel k Nikonům, které se dají i dnes použít…)
   A ano, Canon 700D je rozumný poměr cena výkon, jen opravdu doporučuji k tomu koupit nějaký set objektivů…
   Zdravím,
   JR

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 vlákna odpovědí
 • Téma ‚Canon nebo Nikon DSLR do školy’ nepřijímá nové odpovědi.