Canon pro focení v šeru

 • Toto téma obsahuje celkem 6 odpovědí. Do diskuze (3 diskutující) se naposledy zapojil uživatel MzM a poslední změna proběhla před 7 roky a 7 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 vláken odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #8057
   Richard Čtvrtečka
   Host

   Dobrý den, mohl byste mně prosím poradit vhodný přístroj pro focení v lese, nebo pro makrofotografie hmyzu, tedy vždy je třeba použít vysoké iso, protože čas na využití stativu většinou není? Dosud používám Canon 250 a max. iso 1600 mě velmi limituje. Protože svoje fotografie potřebuji poslední dobou uplatnit v prezentacích nebo i v tisku, hledám náhradu, která snese cestování do tropů, bude dostatečně rychle ostřit, abych stihl pohybující se hmyz sedící buď na listu v mírném větru nebo lezoucím v šeru a i v lese ńebude nutné používat blesk? Jaké je vlastně smysluplný (ne marketingový) rozsah iso pro rozsah krajina-šerý les? Rád bych setrval u Canonu a s radostí si koupím C. 760, ale nevím, jestli bych neměl investovat víc (jiný čip),zároveň ale nechci sebou vláčet příliš těžké a hlavně křehké „zboží“. Pokud přidáte ještě tip na vhodné objektivy (jeden nebo dva se zoomem a jeden makro), budu velmi potěšený a usnadníte mně výběr před nastávajícím cestováním. Děkuji!
   Entomolog, fotograf-dokumentátor a občasný cestovatel

  • #8062
   Tadek
   Host

   Omluva za vstup do diskuze. Možná by Vás mohli zajímat tyto stránky s obdobnou tématikou, na kterou se ptáte. Najdete na nich i mnoho technických informací a zkušeností z první ruky.

   http://www.naturephoto.cz/fototechnika.html
   http://www.sulasula.com

   • Odpověď byla upravena před 7 roky a 7 měsíci uživatelem Jan Rybář.
  • #8064
   Jan Rybář
   Správce

   Vážený pane Čtvrtečko,

   díky za dotaz, leč to je opravdu tak specializovaný dotaz, že se na něj bojím nějak rozumně odpovědět, musel bych si spíš vymýšlet, makro já jsem nikdy nepokoušel, což je další limit, tedy nějaké specializované weby budou asi rozumnější místo… Co se ISO týče, ono hodně záleží na Vašem „prahu bolesti“, tedy tom, co ještě jste schopen unést jako přijatelný šum, novější zrcadlovky snadno zvládnou slušné výsledky i s ISO výrazně většími, ale šum tam je vždy, a speciálně u „seriózního“ použití v tisku atp může otravovat i oněch 1600. Tedy se omlouvám, JR

  • #8069
   Olda S.
   Účastník

   Zřejmě Vás má odpověď nepotěší, ale většinou je to takto: focení hmyzu – obvykle se to řeší ethylacetátem (jako entomolog víte o co jde) nebo makrobleskem. Focení v šeru lesa a fotky pro tisk a prezentaci – stativ a nejnižší ISO.

  • #8079
   Tadek
   Host

   Olda S. – myslím, že to jde i jinak. viz třeba pan Bambousek. Často z ruky a vysoké ISO v šeru džungle. A že to jsou teda krásný fotky, což?

   Zkuste se Richarde podívat na Canon 6D. Spousta lidí ho haní jak může, ale pro focení ve špatných podmínkách má několik výhod. Skvělej obrazovej výstup, utěsnění a trochu menší rozměry. ISO do 4000 s postprocesem si myslím budete moci uplně v klidu používat. Do šera skvělej foťák. S makrem Vám příliš neporadím. Podívejte se na ty doporučované stránky pana Bambouska.

  • #8082
   Olda S.
   Účastník

   Tadek > díky za tip, pana Bambouska jsem doposud neznal. Podívám se na něj.

  • #8093
   MzM
   Host

   Makro jsem zkoušel jen okrajově, ale vyšlo mi, že FX je na makro méně vhodné jak DX (pro mluví i ziňovaná hmotnost) a dneska vidím jako „best of DX“ Nikoní D500.
   Vyzkoušené to nemám, ale kdybych jel do tropů fotit brouky, vezmu D500. Objektivy jsou na diskusi…

Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 vláken odpovědí
 • Téma ‚Canon pro focení v šeru’ nepřijímá nové odpovědi.