Canon pro zkušenějšího amatéra do 30tis.

Úvodní stránka Fotofórum Jak vybrat digitální fotoaparát? Canon pro zkušenějšího amatéra do 30tis.

 • Toto téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel MzM a poslední změna proběhla před 6 roky a 3 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #14652
   Katka
   Host

   Dobrý den, prosím o radu ohledně nákupu nové zrcadlovky.
   Řadím se mezi pokročilejšího amatéra (vím, jak funguje ISO, clona, čas, apod.) a s nástupem na mateřskou dovolenou bych se chtěla focení začít více věnovat (dítě, domácí mazlíčci, příroda, dovolené, apod.). Začínala jsem s Canonem 600D s jedním setovým objektivem, který jsem měla k dispozici z práce a se kterým jsem byla velmi spokojena. Dva roky nazpět mi jej vyměnili za Canon EOS 100D s objektivem Tamron AF 18-200mm, což byl podle mě velký krok zpět – především velmi pomalé a nespolehlivé ostření, pří focení se teď spíše trápím. Nevím, zda je to způsobeno objektivem, nebo je celkově 100D slabší, nebo jsem jen měla smůlu na vadný přístroj.
   Po pročtení recenzí nyní Váhám mezi 3 typy Canonu – EOS 200D, EOS 760D a EOS 77D.
   Poslední zmíněný má určitě nejlepší parametry a vleze se mi do stanoveného rozpočtu +- 30.000Kč.
   Doporučili byste mi investovat do vyššího modelu? Nebo mi jako amatérovi postačí „slabší“ tělo a zbytek peněz byste investovali do foto-příslušenství – objektivy, externí blesk, filtry, apod.? Dosud jsem kromě externího blesku používala jen jeden objektiv a velmi mě láká rozšířit si v tomto směru obzory.
   Po zkušenostech se 100D se trošku bojím jít do levnějšího těla, ale láká mě hrát si s novým foto-příslušenstvím, na které mi ale u vyššího modelu nezbude tolik financí.
   Předem mockrát děkuji za jakékoliv postřehy, rady a tipy! 🙂
   Katka

  • #14672
   Mýla
   Host

   Můj názor:
   200D je levnější, avšak fotí stejně dobře jako 77D (stejný senzor). Koupil bych 200D a investoval do objektivů. Ty fotoaparáty se od sebe více méně neliší…

   • #14694
    Katka
    Host

    Moc děkuji za rady! 🙂

  • #14675
   Honza
   Host

   Také bych se přikláněl k 200D + klidně i setové objektivy 18-55 a 55-250 IS STM (to IS STM je důležité – vyhněte se starým DC, …) a přidal bych k tomu i pevnou 50mm f/1,8 STM na portréty … To pomalé nepřesné ostření bych asi přisoudil objektivu, 600D a 100D by měly mít obdobný ostřící modul. Navíc 200D (i 100D) umí s těmi objektivy STM ostřit výrazně rychleji než se staršími objektivy …

   • #14695
    Katka
    Host

    Děkuji moc, i za poznámku k objektivům 🙂

  • #14760
   MzM
   Host

   Kdyby peníze nebyly větší problém (a trochu větší hmotnost – podle mě ne) tak jdu spíš do té 77D. Za chvilku by mě štvalo, že kvůli každé blbině musím lízt do menu, a lepší AF modul na nějaká zvířátka/sporty a pod se taky hodí.
   Jinak, jak tu psali, obrazově jsou totožné.

   https://www.dpreview.com/products/compare/side-by-side?products=canon_eos200d&products=canon_eos77d

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
 • Téma ‚Canon pro zkušenějšího amatéra do 30tis.’ nepřijímá nové odpovědi.