Čím nahradit OLYMPUS E-PM2 černý + 14-42 mm II R??

Úvodní stránka Fotofórum Bezrcadlovky a jim podobné stroje – co je opravdu dobré? Čím nahradit OLYMPUS E-PM2 černý + 14-42 mm II R??

 • Toto téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Mýla a poslední změna proběhla před 7 roky a 3 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #9956
   Barbora
   Host

   Dobrý den,
   ještě donedávna jsem byla velmi šťastným a spokojeným vlastníkem foťáku OLYMPUS E-PM2 černý + 14-42 mm II R, tato „krabička“ se mnou vydržela neskutečné cesty, sníh, písek, mořskou sůl a pořád na ni byl spoleh. Bohužel po návratu do ČR se u mě moc neohřála a byla mi odcizena. 🙁

   Mohli by jste mi prosím poradit, čím tento fotoaparát nahradit? (Bohužel jsem jej nikde na netu nenašla v prodeji!)
   Jelikož jsem loni dokupovala ještě jeden objektiv Olympus, který teda stále mám.. Chtěla bych u této značky zůstat pokud možno.

   Velmi děkuji za rady!

  • #9961
   Olda S.
   Účastník

   Nahradit by to mohl jiný Olympus PEN – https://www.olympusobchod.cz/katalog/pen-069889. Objektivy Olympus s bajonetem micro 4/3 pasují i na Panasonic.

  • #10025
   Barbora
   Host

   Na verze PEN jsem se již dívala, ale mám strach z toho výklopného displeje.. Nedostane se tam při písek, sůl a pod a nepřestane to fungovat?
   Objektiv, který doma zůstal je tento: Olympus M. ZUIKO DIGITAL 40-150mm, nejsem si jistá, zda je kompatibilní s něčím jiným než Olympusem? 🙁

  • #10092
   Mýla
   Host

   Pasují na panasonicky, ale ty nemají stabilizovaný čip.

   Co třeba Olympus OM-D E-M10 Mark II + 14-42 mm II R?

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
 • Téma ‚Čím nahradit OLYMPUS E-PM2 černý + 14-42 mm II R??’ nepřijímá nové odpovědi.