Crop faktor a výřezy

Úvodní stránka Fotofórum Nejrůznější otázky Crop faktor a výřezy

 • Toto téma obsahuje celkem 0 odpovědí. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Marek a poslední změna proběhla před 5 roky a 7 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 0 vláken odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #19745
   Marek
   Host

   Dobrý den.

   Snažím se fotit hlavně wildlife a to s Nikonem D7500 a Nikkor 200-500/5,6. Nicméně i když crop faktor toto ohnisko prodlužuje na 300-750, tak stejně bych ho někdy potřeboval i delší. S telekonvertorem Nikon TC 1,4 III jsem to již zkoušel, ale obrazová kvalita i rychlost (už tak slabšího) autofokusu jde hodně dolů. Takže fotím dál na max. 500 (crop 750). U menších objektů na fotkách dělám prostě výřezy dokud se mi nezdá, že už je to moc. Přemýšlím o zakoupení nového pevného objektivu Nikkor 500/5,6, kde očekávám lepší obrazovou kvalitu a tím i eventuální výřez a snad i lepší možnost použití telekonvertoru 1,4. Splní mi nová pevná 500/5,6 toto očekávání? Pravda, ještě s tímto objektivem nemělo mnoho lidí asi možnost pracovat, takže tento dotaz je možná předčasný.
   Dále jsem si pozorně přečetl Váš článek o Nikon D850. Zajímalo by mě pokud vyfotím dvě fotky ze stejné vzdálenosti a ze stejného objektivu jednu z Nikon D850 a druhou z Nikon D7500 a udělám větší výřez, tak, že na dvou fotkách vedle sebe budu mít objekt stejně veliký, který bude mít lepší kvalitu? Vím je to hodně obecné, možná se na to nedá moc odpovědět. Ale zkusil jsem to :-). Díky za jakoukoli odpověď.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 0 vláken odpovědí
 • Téma ‚Crop faktor a výřezy’ nepřijímá nové odpovědi.