Dobrý objektiv pro Sony A6000

 • Toto téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel david a poslední změna proběhla před 8 roky a 1 měsícem.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #6454
   Honza
   Host

   Dobrý den!

   Včera jsem si udělal radost a koupil jsem si Sony A6000. Tyhle stránky mně hodně inspirovaly, díky za to.

   Chtěl jsem se ale zeptat zkušenějších… já jsem býval nikoňk, měl jsem postupně D50, D80, D5000, D7000 a k tomu vždycky nějaký objektiv. Nikdy žádná sláva ale nikdy ne úplné šméčka.. třeba Nikkor 18-200mm f/3,5-5,6 G AF-S DX NIKKOR ED VR II. Profesionál by to asi nechtěl, ale já jsem s tím byl úplně spokojen. Pak jsem měl 50mm a ještě makro. Musel jsem to celé prodat, tenkrát jsem potřeboval peníze na operaci očí (zrak se mi horšil a horšil).

   Sony A6000 jsem si koupil zejména kvůli velikosti, je to mrňous ale kvalita fotek se mi zdá skvělá. I to zpracování, myslím, že je tělo hliníkové, přinejmenším část ano.

   Koupil jsem si s 1 základním objektivem 16-50mm, když jsem to doma vybalil, trochu mně to vyvedlo z míry. Ten objektiv nic neváží, vůbec nevím, jestli je to skleněné nebo ne. Zkrátka působí velmi levně. Dokonce to nemá kroužek pro změnu ohniska ale má to zoomovací páčku 🙂 Kvalitativně není na vrcholu ale úplná hrůza to není, uvidíme jak na tom budou odlesky atd.

   A teď se dostávám k jádru pudla. Díval jsem se na internet, jestli by se nedalo koupit něco rozumnějšího zhruba v tomto rozsahu, jako je tento objektiv, jak jsem psal výše, nemusí to být špička, nechci nic drahého. Co jsem se díval, sony nic moc nenabízí, nebo se dívám špatně. Něco jsem viděl u Tamronu a Sigmy.

   Nemáte zkušenosti resp. nedokázal byste mi poradit, jaký objektiv by se hodil k té šestitisícovce? Určitě napíšete, že záleží k čemu – já nejsem profík, takže klasika, fotím co se dá. Myslel jsem tedy něco univerzálního (ten nikkor 18-200 byl zlatej).

   Otázka ale je, jestli to vůbec má smysl.

   Předem díky!

  • #6455
   Martin
   Host

   S výběrem konkrétního objektivu Vám bohužel nepomůžu, ale určitě bude dobré nechat vychladnout počáteční negativní emoce. Až nový objektiv vyzkoušíte s chladnou hlavou, možná budete spokojen. Ten motorický posun zoomu je tam zřejmě jako pomůcka pro snadnější natáčení videa. Plastového provedení bych se nebál, mám jeden objektiv, který je plastový až hrůza pohledět, vypadá jako dětská hračka a přesto fotí velmi dobře.

   Poékud byste přesto uvažoval o alternativě, tak se Sigmou 17-50/2,8 ani se Sigmou 17-70/2,8-4 neuděláte chybu. Tamron 17-50/2,8 je možná po optické stránce o malinko lepší než Sigma, ale má katastrofálně pomalý a hlučný autofokus.

  • #6483
   Honza
   Host

   Martine, díky za reakci.

   Ta negativní emoce je asi pryč, uvidíme. Foťáček z domu určitě nepůjde.

   Jen ty zmíněné objektivy – hledal jsem na internetu, ale Sigma 17-50 nebo 17-70 se pro Sony E snad nedělá, nebo jsem něco přehlédnul? Šel bych hned do toho. Leda přes nějakou redukci a má to vůbec nějaký smysl?

  • #6484
   Martin
   Host

   Omlouvám se, neuvědomil jsem si, že Sony A6000 není zrcadlovka a že má bajonet E. Mnou popisované objektivy mají klasický bajonet Sony A, jsou určeny pro DSLR a zde se nedají použít.

  • #6531
   david
   Host

   Ta 16 – 50 není špatná, podle mě. Dnes jsou amatérské objektivy všechny hnusné plastové, ale u Sony E nejsou podle nahraditelné lepším za stejnou cenu jako nativní. Myslím že nepomůže kupovat totéž od jiného výrobce lidových skel, spíš rovnou nějaké G , resp. Zeiss. Akorát tam pak je cena trochu jinde.
   Objektivy pro A mount nabízí větší výběr, především u delších ohnisek. Lze je na E mount nasadit s originál adapterem který má ostřící motor, takže obslouží i stará skla . Ale tím se plně stírá jediná výhoda a smysl bezzrcadlovky, což je menší rozměr těla.

   Tady se většinou dá najít prakticky každé sklo pro Sony: http://www.dyxum.com/lenses/results.asp . Ale pozor na ta hodnocení, v komunitě uživatelů Sony se na ně hodně dá, ale je dobré i přečíst s čím kdo srovnává, NA ČEM objektiv testoval a zachovat si vlastní úsudek.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 vlákna odpovědí
 • Téma ‚Dobrý objektiv pro Sony A6000’ nepřijímá nové odpovědi.