Dotaz

Zvolené téma obsahuje celkem 8 odpovědí. Do diskuze (1 diskutujícího) se naposledy zapojil uživatel  Pavel a poslední změna proběhla před 5 měsíci.

 • Autor
  Příspěvky
 • #31007

  Petr

  Dobrý den,mám dotaz.Mám vybrané dva fotoaparáty pro obyč. rodinné foto,bez úprav,jen do alba .Jen bych potřeboval poradit,který z nich je pro mé účely lepší.Jsou to Panasonic Lumix FZ2000 a Nikon P1000. U Panasonicu se mi líbí větší čip a Nikon má zase větší zoom.Něco mě táhne k Nikonu,měl jsem Nikon P900 kvůli tehdy největšímu zoomu,ale po pár fotkách měsíce a ptáků,jsem jej odložil.Nevím,jestli by to bylo podobné i u P1000.Láká mě to velké přiblížení,ale říkám si,že fotky,které vyfotím zoomem,prohlédnu jen párkrát…(že fotit rodinu která je blízko(bez zoomu) je pro mě do budoucna lepší,než fotky kilometr vzdálené….nevím.Jestli upřednostnit zoom nebo lepší kvalitu fotek(i když “jen” do alba.Prosím o názor,radu.Děkuji.

 • #31038

  Mýla

  Dobrý den!

  Co říkáte na Sony Cyber-shot DSC-RX100 VI?
  Je pro Vás takovýto zoom dostatečný?
  Pokud ano, tak bych bral tento…

 • #31062

  Petr

  Děkuji,ale již jsem zakoupil FZ2000.Ještě jednou děkuji za názor.

  • #31085

   Mýla

   Tak ať dobře slouží .-)

 • #31070

  Pavel

  Petře, škoda, já bych Mýlu doplnil o další alternativy abyste to neměl snadné , ale vyřešil jste to sám:-)

  Jedna poznámka k těm fotkám. Je jedno, že to jsou podle vás “obyčejné rodinné fotky. Než je vytisknete pohrajte si s těma fotkama alespoň trošku v nějakém free programu. Stačí vyloženě základní úpravy. Ořez, kontrast, odstranit šum a doostřit. Rozdíl mezi takto upravenou a neupravenou fotkou bude velký.

 • #31115

  Petr

  Děkuji a myslíte si, že jsem se rozhodl dobře? Nějak zase váhám…

 • #31125

  Pavel

  Nemám žádné osobní zkušenosti takže mi nezbylo než hledat recenze. Dám vám sem odkazy na ty v češtině a slovenštině, nejdříve dvakrát Nikon, pak Panasonic:

  https://www.ephoto.sk/fototechnika/recenzie/fotoaparaty/nikon-coolpix-p1000—megazoom-s-wow-efektom/
  https://www.fotoaparat.cz/clanek/2394/recenze-nikon-coolpix-p1000/

  https://www.digimanie.cz/recenze-panasonic-lumix-fz2000-ultrazoom-nebo-profi-kamera/6808
  https://www.ephoto.sk/fototechnika/recenzie/fotoaparaty/panasonic-lumix-dmc-fz2000—zameranie-na-video/

  Kdybych si já měl vybrat jeden z těchto dvou asi by se miska váh přiklonila na stranu Panasonicu. Je svižnější a pořizování rodinných fotek není zrovna statická disciplina. Děti bývají neposedné, rodinné sešlosti se také nefotí snadno a ptáci zpravidla netuší, že by měli chvilku počkat, protože vám to ostří pomalu:-) Větší čip u Panasoniku má vliv na hezčí bokeh. Superostré fotky na dlouhém ohnisku neuděláte ani s jedním, ale to se od nich ani nedá očekávat.

  Foťák máte doma tak foťte co to jde, hrajte si s jeho nastavením, zkoušejte, experimentujte a uvidíte zdali se vám bud dobře ovládat a zdali se vám fotky budou líbit. Pokud si odpovíte, že ano, pak jste si vybral dobře.

 • #31135

  Petr

  Děkuji,budu zkoušet a uvidím.

 • #31136

  Pavel

  https://www.youtube.com/results?search_query=Graham%27s+Guide+to+the+Panasonic+Lumix+FZ2000%2F2500

  To je odkaz na videa Grahama Houghtona, který je nadšenec do ultrazoomu od Panasonicu.

Téma ‚Dotaz’ nepřijímá nové odpovědi.