DSLR pro čistě produktovou fotografii

Úvodní stránka Fotofórum Jak vybrat digitální fotoaparát? DSLR pro čistě produktovou fotografii

 • Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel MzM a poslední změna proběhla před 5 roky a 11 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Autor
  Příspěvky
  • #17686
   Johnny
   Host

   Zdravím, chci fotit jen drobnější objekty v co nejlepší kvalitě a chtěl bych se vejít do 10k, je to reálné? Co byste poradili?

  • #17959
   MzM
   Host

   Je otázka, kde fotky skončí. Pokud na webu, tak si troufnu říct, že fotku při dobrém osvětlení zvládne i slušný kompakt. Pokud na papíře A4, tak tam 10k na výbavu asi stačit nebude.

   Podobné věci jsem jen zkoušel, nikdy jsem nic nezveřejňoval nebo neprodával. Ale:
   úplně primární je prostředí a nasvícení. To obnáší více světelných zdrojů nebo aspoň zdroj hodně rozptýlený. Ale s více světly se dají dělat hezčí věci, zdůraznit správné partie a pod.
   U drobnějších předmětů bude potřeba aspoň trochu „makro“, tedy zaostřovací vzdálenost, řekněme kolem 10cm. (nebo to zas tak drobné věci nejsou?)
   Určitě stativ.

   Teď k fotovýbavě. Na 10 cm zaostří buď makroobjektiv nebo std objektiv + makro kroužky. Obraz dostat na nějaký senzor – tělo. V případě makra je lepší spíš menší senzor, takže něco APS-C, 1″, 3/4″, pro web by mohl vyhovět i novější kompakt se senzorem 6x4mm.

   Kdybych měl omezené prostředky a chtěl fotit řekněme náušnice a zamýšlel i tu A4, zkusil bych třeba https://www.paladix.cz/bazar/index.php?adid=528963 .
   Pak by se dalo ušetřit třeba na objektivu – std 18-55 VR + makro kroužky, stativ by při troše zlé vůle mohl být nějaký starší těžký, blesky se dají z číny sehnat do 1000 Kč jeden.

   Osvětlení bych nepodceňoval, super foťák blbě osvětlenou scénu nevylepší. To raději více peněz na osvětlení a softbox, rozptylky… pak hezkou fotky vyrobí i ten zmíněný kompakt. Mohl by být i telefon, ale ten většinou neumí fotit z blízka a zmíněné naušnice by bylo ošklivé blechy.

   Tolik, co vím. Zkušení jistě poradí více.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Téma ‚DSLR pro čistě produktovou fotografii’ nepřijímá nové odpovědi.