Ef 50mm f 1.8 STM vs Ef 85 mm f 1.8 USM pro EOS 77D

Úvodní stránka Fotofórum Objektivy k zrcadlovkám Ef 50mm f 1.8 STM vs Ef 85 mm f 1.8 USM pro EOS 77D

  • Toto téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Lumír a poslední změna proběhla před 5 roky a 9 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
  • Autor
    Příspěvky
    • #16700
      Lumír
      Host

      Dobrý den,
      hledám vhodný objektiv na focení badmintonu v hale, portréty a popřípadě nějaký paning. U té pětaosmdesátky se mi líbí rychlost ostření a pan Rybář o ní napsal ( v recenzi na jiný objektiv), že na ni nedá dopustit. Bohužel nic jiného jsem o ní nenašel. Do té haly bych se asi spíš vlezl s tou padesátkou, ale ta nebude asi tak rychlá. Děkuji za každou radu, názor nebo návrh alternativy. Lumír

    • #16708
      Honza
      Host

      Pokud máte vyzkoušeno, že by Vám lépe vyhovovalo ohnisko 50mm, tak se podívejte na EF 50mm f/1,4 USM. Je to ze stejné řady jako ta 85mm …

    • #16718
      MzM
      Host

      Pevné ohnisko do haly na sporty se mi zdá dost omezující. V hale jsem cosi nafotil a spíš bych doporučil std 70-200 2.8, a skoro lepší je na APS-C ohnisko o něco kratší, podle mě ideální 50-150, co dělá sigma. Nejsou to ale úplně levné záležitosti. Na portréty jsou oba objektivy taky vhodné.
      70-300 typy jsou do haly dost „tmavé“, to už jste si možná vyzkoušel.

      Zase 50/1.4 se bude v hale dost blbě ostřit (jako možná přesně, ale na co? a HO bude 00 nic), takže výsledky v hale budou stejně rozumné až po nějakém přiclonění – to pak ale nemá cenu kupovat 1.4…

      Tolik můj názor.

    • #16739
      Honza
      Host

      Určitě souhlasím s tím, že „telezoom“ bude univerzálnější a ta Sigma 50-100mm f/1,8 Art by mohla být velmi vhodná, pokud to dovolí rozpočet … Ne nadarmo se říká, že se Sigmou 18-35 a 50-100 se obejdete bez pevných skel 🙂

      Objektiv EF 50mm f/1,4 USM jsem uvedl, jelikož je ze stejné řady jako EF 85mm f/1,8 USM, o který se Lumír zajímá, ale přijde mu zbytečně dlouhý, a je i za stejnou cenu. Přiclonit můžete dle libosti, nicméně 50mm při cloně 1,4 má VĚTŠÍ hloubku ostrosti než 85mm při cloně 1,8, pokud budete fotit ze stejného místa, což v hale nejspíš budete …

      • #16745
        Lumír
        Host

        Chlapi, díky moc za věcné reakce. Zatím mi v palici vítězí ten nápad s tou Sigmou 50-100 (50-150). Určitě je podstatně univerzálně použitelný než to, co jsem vymyslel já. Je pravda, že skousnout cenu nebude jednoduché, ale je to asi lepší než mít 3 objektivy po 10 tisíc které budou ležet ve skříni. Za zkušenost s konkrétním typem z hlediska kvality obrázků budu vděčný. Je fajn, že takové fórum existuje. Lumír

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
  • Téma ‚Ef 50mm f 1.8 STM vs Ef 85 mm f 1.8 USM pro EOS 77D’ nepřijímá nové odpovědi.