EOS 5D mk 1 + Yongnuno YN565EXII

Úvodní stránka Fotofórum Nastavení fotoaparátu EOS 5D mk 1 + Yongnuno YN565EXII

  • Toto téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel MzM a poslední změna proběhla před 6 roky a 2 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
  • Autor
    Příspěvky
    • #13644
      David
      Host

      Dobrý den,
      máte někdo, prosím, zkušenost s výše uvedenou kombinací fotoaparátu a blesku?
      Ježíšek naježil tento blesk s podporou ETTL, což by měl dle návodů zvládat i fotoaparát.
      Nějak to ale nebleská. Blesk vidí nějaká data z fotoaparátu (zoomuje podle nastavení objektivu, vidí hodnotu clony), fotoaparát ale zřejmě nevidí blesk (nesvítí mi v hledáčku ikona blesku) a hlavně jej neodpálí.
      Blesk jsem zkoušel s jiným jednodušším fotoaparátek (Finepix S100FS) který má jenom „hloupé odpalování“ v manuálním režimu a funguje.
      Taktéž odpalování „hloupých! blesků na EOSu funguje, testováno s YN 560-III.
      Ještě zkusím zmámit někoho s jiným fotoaparátem s ETTL na test.

      Najde se nějaká rada co s tím, nebo kde (pravděpodobně) dělám chybu?

      Díky David

    • #13657
      MzM
      Host

      Přímo tuto kombinaci nevlastním, mám YN-565 II s Nikonem.
      Zkusil bych jestli jde nabitý blesk odpálit jeho tlačítkem „Pilot“, pak bych zkusil (nadrzo) drátkem spojit středový kontakt s „kostrou“ – kovová část, co se dotýká kovových sáněk na těle – nebojte je tam jen asi 5V. Pokud toto neblýská, je tam někde urvaný drátek (asi) – takhle na dálku se špatně radí.

      Pokud blýská, zkusil bych zvolit vhodné nastavení, jako to, aby na displeji blesku svítilo skutečně to ettl nebo manual ne žádný „slave“ mode, je možné, že v tomto režimu nejde odpálit z těla. Viz návod, tlačítko MODE a delší stisknutí zoom+ (tuším) – zkusil bych aspoň orientačně projít dokumentaci. Ještě vím, že blesk má jakési menu se „spoustou“ nastavení, tak projít i to, jestli není zrada někde tady.

      Pak se možná taky podívat do menu foťáku, jestli není „chytřejší“ blesk (na rozdíl od toho fungujícího „hloupého“ nějak vypnutý.

      Víc asi nevymyslím.

    • #14101
      David
      Host

      Ahoj,
      děkuju za info.

      Ten 565EXII jsem zkoušel jak na pilot (ok), tak „na kontakt“ (ok) tak na jiném „hloupém“ foťáku. Ve všech případech chodí. Je-li nasazen na EOS 5D, je na něm nastavené ETTL. Jedině tak čte aspoň nějaká data z těla.
      V mezičase jsem měl možnost vyzkoušet s tělem originál blesk Canon 580EX a ten funguje na výbornou.
      Začínám si myslet, že kompatibilita YN565EXII s tělem EOS 5Dmk1 je jen papírová a nikdy nebyla výrobcem YN vyzkoušena.

      Co jsem ještě testoval a co funguje je kompatibilita YN blesků (jak 560-III tak 565EXII) v režimu slave s bleskem Canon 580EX v režimu master. 580EX funguje jako odpalovač s možností použít či nepoužít vlastní výbojku, YN pak jako vzdálený blesk odpálený rádiem. Tak aspoň k něčemu mi to YN 565 bude 🙂

    • #14117
      MzM
      Host

      Yongnuo tuším umožňuje nahrát update firmwaru, to by mohlo v tomto případě pomoct. Ale netuším, jak moc je update fw komplikovaný.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
  • Téma ‚EOS 5D mk 1 + Yongnuno YN565EXII’ nepřijímá nové odpovědi.