Eposure index na Canone 100D

Úvodní stránka Fotofórum Nejrůznější otázky Eposure index na Canone 100D

 • Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Honza a poslední změna proběhla před 7 roky a 12 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Autor
  Příspěvky
  • #6362
   Iveta
   Host

   Dobrý deň, pred pár dňami som si kúpila Canon 100D a skúšam fotiť v M mode. Prekvapilo ma, že „exposure level mark“ je strašne živá. Keď točím ozubený kolieskom, aby som čiarku (ukazovateľ) dostala na 0, veľmi rýchlo preskakuje z mínusových hodnôt do plusových, takže mi chvíľku trvá, kým ju dostanem na stred. Po tom, ako si ju točením nastavím na bod 0, stlačím spúšť do polovice, fotoaparátom už nehýbem a predsa mi ukazovateľ poskočí o 1-2 hodnoty do mínusu alebo do plusu. Chcela by som poprosiť o radu, prečo to tak je, či mám snáď niečo nesprávne nastavené..(U môjho pôvodného fotoaparátu Sony alpha 350 som s tým problém nemala. Keď som nastavila ukazovateľ na 0 a stlačila spúšť do polovice, ukazovateľ tam pevne ostal). Ďakujem za odpoveď!!

  • #6363
   Honza
   Host

   Dobrý den, když jsem si koupil svou první zrcadlovku tak jsem na toto při experimentech také narazil a „zlobilo“ mě to do té doby, než jsem se v manuálu dočetl, že v režimu M tento ukazatel funguje jen jako indikátor expozimetru a ukazuje Vám, o kolik je hodnota Vašeho nastavení expozice (kombinace hodnot ISO, času a clony) jiná, než jak by ji nastavila automatika fotoaparátu (například v režimu P). V režimu M se s doladěním expozice nemá význam prát a nastavovat ji na „O“, protože si expozici nastavujete sama hodnotami ISO, času a clony a ukazatel má zde pro Vás pouze informativní charakter. Proto se také hodnota ukazatele při namáčknuté spoušti při pohybu fotoaparátu mění podle toho, jak se mění světelná situace před objektivem fotoaparátu …

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Téma ‚Eposure index na Canone 100D’ nepřijímá nové odpovědi.