filtry

  • Toto téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Martin R. a poslední změna proběhla před 6 roky a 3 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 vlákna odpovědí
  • Autor
    Příspěvky
    • #13242
      Jiří
      Host

      Dobrý den, jako úplný amatér mám dotaz.
      Velice mě zajímá focení s delším časem expozice. Už několikrát jsem zkoušel noční snímky rušných ulic apd.
      Jelikož mám jen obyčejný kompakt se superzoomem, tak by mě zajímalo jestli je tento foťák schopen vyfotit třeba vodopád za denního světla. Tak aby fotka nebyla přesvícená. Děkuji za rady.

    • #13328
      Jan Rybář
      Správce

      Jiří, to záleží na konkrétním typu foťáku, resp tomu, zda je na něj možné nějaké filtry nasazovat. (Občas, když je světla méně, se dá obejít i bez nich). Obecně na to kompakty tedy moc nejsou, JR

    • #13392
      Jiří
      Host

      Děkuji za odpověď, filtry nasadit nejdou, ale zkoužel jsem za denního světla, i když pod mrakem.
      Při ideálním nastavení a čese cca 4s je schopný udělat fotku která není přeexpondovaná.
      Tak doufám, že v přítmí v lese bude schopný toto vyfotit. Pokud tedy tento čas stačí.
      Jinak mám foťák Sony dsc h300. Ale začínám přemýšlet o nějaké cenově přijatelné zrcadlovce.

    • #13615
      Jiři
      Host

      Zdravím,
      jakou značku ochranných filtrú, případně UV filtrú by jste mi doporučili pro Nikon 5600 + 18-55 Nikkor+70-300 Nikkor?. (prúměr 55mm, 58mm)
      Našel jsem filtry Hoya HD, ty se mi zdají drahé až moc. Pak Rolleya a Hama, ty se mi zdají podeřdřele levné. A pak JYC. Na Alze jsou i sety tří filtrú, také podedřele levné.
      Předem dík.

    • #13631
      Martin R.
      Host

      Z vlastní zkušenosti mohu doporučit české filtry VF foto. Optickou kvalitou se vyrovnají těm nejdražším, mechanickým provedením je o třídu převyšují, cenově jsou oproti nim mírně výhodnější.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 vlákna odpovědí
  • Téma ‚filtry’ nepřijímá nové odpovědi.