Focení nábytku v interiéru

Úvodní stránka Fotofórum Jak fotografovat to či ono Focení nábytku v interiéru

Zvolené téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  bobo a poslední změna proběhla před 3 roky, 9 měsíci.

 • Autor
  Příspěvky
 • #5578

  bobo

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak nejlépe fotit námi vyrobený nábytek v interiéru,tak aby se dal prezentovat na web nebo facebook?
  Jsem naprostý začátečník ohledně focení, sleduji různé videa, pročítám různé weby ohledně focení,ale nikde jsem se nedozvěděl nic, jak fotit v interiéru. Zatím zkouším fotit mobilem IPhone 4 se staženou aplikací ProCamera a Pro HDR.(Vím že mobil není zrcadlovka)

 • #5579

  Jan Rybář
  Správce

  Dobrý den,
  no, ono to je tak, že vlatně si těžko představit těžší disciplínu na focení, než je právě ta Vaše – obecně produktové fotky jsou opravdu hodně těžké, ale u malých předmětů se to dá nějak na koleně obejít, ale nábytek opravdu vyžaduje hodně umu, zkušeností a poté úprav v počítači… Tedy rozhodně se nechci tvářit skepticky, ale nebylo by úplně fér Vám to takto upřímně říci, skoro si myslím, že by Vám s tím někdo měl pomoci… Mobilem to nejde vůbec, leda byste k němu přidali objektiv (což u iPhonů jde) – klíčové totiž je, že obecně produkty se fotí “portrétně”, tedy nikoliv z blízka, ale naopak zazoomovaně z odstupu… Tedy se omlouvám, že jsem moc neporadil… JR

 • #5580

  bobo

  Jestli tomu rozumím dobře, tak doporučujete fotit s portrétním objektivem a ne se širokoůhlim?

 • #5581

  Jan Rybář
  Správce

  Ano, jinak to nejde – resp. nemusí to být portrétní objektiv v pravém smyslu slova, ale cokoliv, co zoomuje… JR

 • #5593

  bobo

  Děkuji za odpovědi.

Téma ‚Focení nábytku v interiéru’ nepřijímá nové odpovědi.