Focení s mezikroužky

Úvodní stránka Fotofórum Nejrůznější otázky Focení s mezikroužky

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 diskutujícího) se naposledy zapojil uživatel  MzM a poslední změna proběhla před 8 měsíci.

 • Autor
  Příspěvky
 • #24356

  Lubor

  Dobrý den pořídil jsem si mezikroužky s přenosem a chtěl bych poradit ohledně ostření. Mám zrcadlovku Nikon D3300 a fotil jsem v programu makro i manuálně. Ostřilo mi to jen oddálením nebo přiblížením objektivu od foceného objektu a to jen úzký pruh a zbytek byl rozmazán(objektiv setový 18-55) Můžete mi poradit kde dělám chybu.Děkuji.

 • #24370

  Mýla

  Hloubka ostrosti je při makru extrémně nízká, s tím nic moc neuděláte. Můžete zkusit spojovat fotky s různým zaostřením. S aktivním mezikrouskem by mělo jinak vše fungovat jako s normální objektivem.

 • #24388

  MzM

  U velkých (větších) čipů se s tím celkem nic nenadělá, jak píše Mýla.
  Kvůli hloubce ostrosti jsou na makro mnohem lepší foťáky s malým čipem. Ač je to myšlenka pro zrcadlovkáře téměř hříšná, fyzika je neoblomná. A pokud se objekt dostatečně nasvítí, tak výsledky z takového “makro kompaktu” budou lepší jak nějaká šílená fokusová skládanina z fullframu. Navíc pokud focený objekt není nehybný, tak více fokusů nebude možné.

Téma ‚Focení s mezikroužky’ nepřijímá nové odpovědi.