Focení v náročnějších světelných podmínkách

Úvodní stránka Fotofórum Jak vybrat digitální fotoaparát? Focení v náročnějších světelných podmínkách

 • Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Kateřina a poslední změna proběhla před 8 roky a 1 měsícem.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #6240
   Kateřina
   Host

   Dobrý den,
   chceme pořídit první zrcadlovku. A zde je kámen úrazu. Chceme fotit hlavně aktivity dětí, což v našem případě jsou hokej uvnitř haly, kde není dobré osvětlení, a dětská koncertní vystoupení (pěvecké sbory, čili žádné velké světelné efekty, ovšem s osvětlením to také není žádná sláva).
   Můžete nám, prosím, poradit s výběrem fotoaparátu a objektivu? Je třeba mít stabilizaci obrazu ve fotoaparátu příp. objektivu, v obou, nebo není nutná?
   Nemáme zkušenosti, nemáme tudíž z čeho vycházet. „Sympaticky“ se nám jeví Nikon D3300, ovšem – je to ovšem správná volba? A pokud ne, co byste doporučili místo něj? Plus jaký objektiv případně jaké objektivy? Se stabilizací nebo bez, s jakou světelností?
   Mnohokrát děkuji za případné rady, zkušenosti a doporučení a přeji příjemný den
   Kateřina

  • #6243
   Jan Rybář
   Správce

   Katko,
   zdravím Vás a jasně, tohle je prostě velký chyták… Ale ne úplně záleží na foťáku, když to řeknu v zásadě upřímně, vyjmenovala jste klasické scény, které se vlastně nedají slušně vyfotit bez ohledu na to, co máte za foťák… Zkrátka to odporuje současným technologickým možnostem foťáků (sport v hale /dítě na koncertě = málo světla + pohyb + přiblížení + bez možnosti použít blesk (to by bylo řešení, i když špatné) = nemožná kombinace – potřebujeme relativně hodně krátký čas, který je ale nedosažitelný bez nereálné hodnoty ISO.
   Samozřejmě, stabilizace se hodí, ale vyřešit toto moc nedokáže – tedy se příliš nestresujte, kupte klidně D3300, to je rozumná volba + dva objektivy, ideálně plus pevnou padesátku (50 mm/1.8)…
   Držím palce,
   JR

  • #6246
   Kateřina
   Host

   Dobrý den,
   mnohokrát děkujeme 🙂
   Mějte se hezky
   K.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Téma ‚Focení v náročnějších světelných podmínkách’ nepřijímá nové odpovědi.