Focení zvířat

 • Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Adéla B. a poslední změna proběhla před 6 roky a 11 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #10425
   Adéla B.
   Host

   Dobrý den, mám nikon D3100. A přemýšlím o koupi nového fotoaparátu. Fotím hlavně zvířata (venku i vevnitř).Koukala jsem se na váš článek „nejlepší fototaparáty“ a zalíbil se mi nikon D5500. Myslíte si, že je ideální na focení zvířat ? A nebo nedoporučil byste mi nějaký do 20 tisíc ? Byla bych také ráda, kdybyste mi doporučil nějaké dobré objektivy (jak na ven tak i dovnitř – venku hlavně v pohybu) do 20 tisíc. Děkuju moc za odpověď.

  • #10431
   Olda S.
   Účastník

   Nikon D5500 bude na fotografování zvířat velice vhodný, nikoliv ideální (ostatně, co to je ideální foťák, že?). Vhodné objektivy, to je těžká otázka. Focení zvířat může pro někoho znamenat focení kočky v pelíšku, pejska na dvorku, nebo focení slona v ZOO. Zde uspokojivě poslouží běžné objektivy typu pevná světelná padesátka a zoomy 50-200 nebo 70-300 se světelností 4-5,6. Focení zvířat také může znamenat třeba focení veverky na stromě nebo letícího ledňáčka. Zde bohužel s objektivem do 20 000 určitě neuspějete.

  • #10476
   Adéla B.
   Host

   Děkuju moc za odpověď. Takže si myslíte, že stačí na fotky do „ateliéru“ (focení zvířat) pevná padesátka a nikon D5500 ?

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Téma ‚Focení zvířat’ nepřijímá nové odpovědi.