Foťák okolo 30.000Kč včetně objektivu

Úvodní stránka Fotofórum Jak vybrat digitální fotoaparát? Foťák okolo 30.000Kč včetně objektivu

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
  • Autor
    Příspěvky
    • #15932
      Tomáš
      Host

      Zdravím,
      Rozhoduji se mezi následující trojici kandidátů. Fotit budu z 99% krajinu a sem tam architekturu. Minimálně budu fotit nějaké fotky z dovolené s přítelkyní…tj klasika nějaká momentka na památku…Mám rád hory, focení přírody a také dost cestuji všude možně po světě, kde rád fotím přírodu. Proto jsem se rozhodl pro koupi foťáku s širokáčem. Bohužel nemám zkušenosti s manuálním ostřením a proto se lehce bojím samyangu, ale na druhou stranu strašně chválí jejich obrazovou kvalitu a ostření je většinou u krajiny na nekonečno, takže by to nemusel být takový problém.

      1.) Fuji X-T 20 + objektiv 18-55/2.8-4 a pak Samyang 10/2.8

      2.) D7200 + nikkor nebo sigma 10-20

      3.) D5600 + nikkor nebo sigma 10-20

      U Fuji mě láká vynikající seťák, který bych mohl použít na běžné focení, bohužel další objektivy jsou pekelně drahé…

      Souboj dvou Nikonu, kde neznám vítěze. Obrazová kvalita by měla být stejná, rozdíly jsou více ostřících bodů, možnost fotit rychlejší čas 1/8000 vs 4000, dual karta, vyšší odolnost…Dle mě pro krajináře, který nepotřebuje fotit sport atd. by to nemusela být špatná volba ne? Za ušetřené peníze bych mohl pořídit nějaký lepší objektiv, navíc je 5600 lehčí což je na cesty fajn. Výhoda Nikonu je poměrně nízká pořizovací cena dalších objektivů v porovnání s Fuji.

      Do čeho byste šli a proč? Stále se nemůžu rozhodnout.

    • #16020
      Olda S.
      Účastník

      Kdybych vybíral já, volil bych Nikon D5600, ty vymoženosti, které má Nikon D7200 navíc, se při focení krajiny nevyužijí. Za ušetřený peníz bych pořídil bytelný stativ. K Fuji se nemůžu vyjádřit, ale foťák je to hodně sympatický.

      K ručnímu ostření – se širokáčem to při krajinářské fotografii není žádný zásadní problém (raději než na nekonečno ostři na hyperfokální vzdálenost).

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
  • Téma ‚Foťák okolo 30.000Kč včetně objektivu’ nepřijímá nové odpovědi.