Foťák pro naprostého amatéra (do 10k)

Úvodní stránka Fotofórum Jak vybrat digitální fotoaparát? Foťák pro naprostého amatéra (do 10k)

 • Toto téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Mýla a poslední změna proběhla před 4 roky a 5 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #37021
   Tomko
   Host

   Zdavíčko,
   Potřeboval bych radu ohledně výběru fotoaparátu pro švagrovou. Doposud fotila pouze na mobil a rozhodně nemá v plánu, se zdlouhavě učit se zrcadlovkou, či jakkoli jinak využívat výhod zrcadla (další objektivy apod.). Od fotoaparátu očekává takovou tu pro mě „noční můru“, kdy hodlá fotit vše dovolenou, rodinné fotky z výletu, krajiny které se na výletech naskytnou.., Jednoduše o focení ví to, že se na aparátu mačká spoušť. Já z pohledu pokročilejšího amatéra, bych se přikláněl k nějakému kompaktu. Nezamlouvají se mi ovšem ultrazoomy, kde jde zoom pomalu i 100x. Jednoduše až v takovou univerzálnost nevěřím. Osobně bych si taky nekoupil „univerzální“ objektiv jelikož je to prostě krám.. :D. Cenově by se měl stroj vlézt do 10 tisíc.

   Předem děkuji za reakci.

  • #37072
   MzM
   Host

   Podle mě, pokud z fotek nebude chtít dělat A3 kalendáře, tak bych zůstal u toho mobilu. Dají se sehnat za rozumné peníze takové, co fotí velmi dobře. Viz články tady na fotoguru o focení telefonem.

   Nejlepší fotomobily – podzim 2019

   Huawei P30 Pro – mobil s foťákem, který vidí do dálky (recenze)

   Samsung Galaxy S9 Plus – Recenze fotoaparátu


   ….

   • #37154
    Mýla
    Host

    Upřímně, i ten A3 kalendář s mobilem celkem jde 🙂

  • #37095
   Luboš H.
   Host

   Souhlasím s MzM, že by bylo nejlepší zvolit cestu kvalitního fotomobilu. Avšak oba zmíněné modely stojí cca 15 tis.Kč a to je hodně nad zmíněný limit . Za zvážení určitě stojí Xiaomi MI 9, který má foťáky porovnatelné a stojí kolem 8 tis.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Téma ‚Foťák pro naprostého amatéra (do 10k)’ nepřijímá nové odpovědi.