Foťák pro naprostého amatéra (do 10k)

Úvodní stránka Fotofórum Jak vybrat digitální fotoaparát? Foťák pro naprostého amatéra (do 10k)

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 diskutujícího) se naposledy zapojil uživatel  Mýla a poslední změna proběhla před 2 měsíci.

 • Autor
  Příspěvky
 • #37021

  Tomko

  Zdavíčko,
  Potřeboval bych radu ohledně výběru fotoaparátu pro švagrovou. Doposud fotila pouze na mobil a rozhodně nemá v plánu, se zdlouhavě učit se zrcadlovkou, či jakkoli jinak využívat výhod zrcadla (další objektivy apod.). Od fotoaparátu očekává takovou tu pro mě “noční můru”, kdy hodlá fotit vše dovolenou, rodinné fotky z výletu, krajiny které se na výletech naskytnou.., Jednoduše o focení ví to, že se na aparátu mačká spoušť. Já z pohledu pokročilejšího amatéra, bych se přikláněl k nějakému kompaktu. Nezamlouvají se mi ovšem ultrazoomy, kde jde zoom pomalu i 100x. Jednoduše až v takovou univerzálnost nevěřím. Osobně bych si taky nekoupil “univerzální” objektiv jelikož je to prostě krám.. :D. Cenově by se měl stroj vlézt do 10 tisíc.

  Předem děkuji za reakci.

 • #37072

  MzM

  Podle mě, pokud z fotek nebude chtít dělat A3 kalendáře, tak bych zůstal u toho mobilu. Dají se sehnat za rozumné peníze takové, co fotí velmi dobře. Viz články tady na fotoguru o focení telefonem.

  Nejlepší fotomobily – podzim 2019

  Huawei P30 Pro – mobil s foťákem, který vidí do dálky (recenze)

  Samsung Galaxy S9 Plus – Recenze fotoaparátu


  ….

  • #37154

   Mýla

   Upřímně, i ten A3 kalendář s mobilem celkem jde 🙂

 • #37095

  Luboš H.

  Souhlasím s MzM, že by bylo nejlepší zvolit cestu kvalitního fotomobilu. Avšak oba zmíněné modely stojí cca 15 tis.Kč a to je hodně nad zmíněný limit . Za zvážení určitě stojí Xiaomi MI 9, který má foťáky porovnatelné a stojí kolem 8 tis.

Téma ‚Foťák pro naprostého amatéra (do 10k)’ nepřijímá nové odpovědi.