Fotoaparát do 12 tis. s vysokou stabilizací

Úvodní stránka Fotofórum Jak vybrat digitální fotoaparát? Fotoaparát do 12 tis. s vysokou stabilizací

  • Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Kevin Leňo a poslední změna proběhla před 6 roky a 3 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
  • Autor
    Příspěvky
    • #13720
      Kevin Leňo
      Host

      Dobrý den,

      rád bych začal amatérsky fotit. Žánrově hlavně venkovní zátiší, fascinují mě staré a opuštěné lavičky v ulicích měst nebo již nepoužívaná odpočívadla. Nicméně bych fotoaparát nevyužíval výhradně na tento druh focení. Můj rozpočet je omezený, chtěl bych se vejít do 12 tisíc.

      Teď to, proč se ptám zde a nevyhledávám si sám podle dostupných recenzí. Od dětství trpím lehkým třesem rukou. Na fotoaparátech bez vhodné stabilizace se to projevuje rozmazanými fotkami. Ty s krátkou expozicí a optickou stabilizací mi problémy nepřináší. Možnost porovnání jsem však měl pouze u „mobilových“ fotoaparátů.

      Samozřejmě pro zátiší bych si měl pořídit stativ, avšak to ubírá na spontánnosti a vzhledem k mým představám bych se rád obešel i bez něj.

      Prosím o doporučení fotoaparátu do 12 000, s dobrou stabilizací. Pokud mi doporučíte i vhodný stativ, který se hodí na každodenní nošení v batohu, budu jen rád.

      Předem děkuji za odpovědi,
      Kevin

      P.S.: Postuji do fóra „jak vybrat digitální fotoaparát“, ale v doporučeních se nemusíte omezovat na výhradně digitální.

    • #13721
      Mýla
      Host

      Olympus OMD E-M10 mark ii má velmi solidní 5 osou stabilizaci čipu. Pokud máte nižší rozpočet, zkusil bych to koupit v bazaru.

      https://www.paladix.cz/bazar/index.php?uid=48560 8300 Kč

      https://www.paladix.cz/bazar/index.php?uid=43516 2000 Kč

    • #13724
      Kevin Leňo
      Host

      Moc děkuji za doporučení a vyhledání inzerátů k bazarovému nákupu. Ihned jsem odeslal odpovědi, snad se poštěstí 🙂

      Plní se mi dlouhodobý sen, ještě jednou díky!

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
  • Téma ‚Fotoaparát do 12 tis. s vysokou stabilizací’ nepřijímá nové odpovědi.