Fotoaparát pro focení přírody, ale i rodiny s jednoduchým ovládáním.

Úvodní stránka Fotofórum Jak vybrat digitální fotoaparát? Fotoaparát pro focení přírody, ale i rodiny s jednoduchým ovládáním.

 • Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Karel a poslední změna proběhla před 7 roky.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #9761
   Karel Beránek
   Host

   Dobrý den, prosím o Váš názor, vážení.
   Dosud mám aparát s ultrazoomem Canon. Rád bych se kvalitativně posunul výš, ale focení není mým jediným koníčkem, ale fotím rád.

   Dostal jsem nabídku na starší vybavení:
   1x Canon 70D (14500,-) a k němu vynikající Canon 70-200/4 L USM a to jak ve verzi se stabilizací (19000,-), tak bez ní (12000,-) S těmi máte skutečný rozsah ohnisek 105 – 320 mm při světelnosti F4 v celém rozsahu a s luxusním obrazem. Je to asi nejlepší kombinace v poměru cena výkon bez omezujících kompromisů a jako základní objektiv bych viděl Tamron 17-50/2,8 VC USD za 7 tisíc s rychlým ultrazvukovým ostřením, světelností F2,8 a stabilizací. Takže max. cena setu s tím lepším objektivem je 40500,-Kč, takže 40 tisíc. To jsou vyzkoušené a opravdu kvalitní věci se kterými budete spokojený.

   Prosím, má to význam, nebo si mám koupit něco nového do 40 tis. Kč.
   Děkuji za radu.
   Karel Beránek

  • #9764
   Honza
   Host

   Používal jsem Canon 70D spolu s EF 70-200 f/4 L USM a vystačil jsem si s nestabilizovanou verzí. Je to objektiv s výbornou kresbou. Tuto kombinaci Vám mohu opravdu vřele doporučit. Oba jsem také kupoval jako použité a nenarazil jsem na žádný problém. Při volbě základního zoomu jsem ale sáhl po Sigmě 17-50 /2.8. Přišla mi o něco lepší, ale ani s tím Tamronem neuděláte chybu, jestli bude za dobré peníze. Jen mám pocit, že má pomalejší ostření. Vše si ale pořádně vyzkoušejte …

  • #9785
   Karel
   Host

   Honzo, velmi děkuji ! Procházím stádiem hledání. Posouzení mých potřeb a skloubení nabídky na trhu se zkušenostmi lidí více znalých, než jsem já.
   Docela slušně se v tom plácám :o)

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Téma ‚Fotoaparát pro focení přírody, ale i rodiny s jednoduchým ovládáním.’ nepřijímá nové odpovědi.