Fotografování transparentních předmětů

Úvodní stránka Fotofórum Jak fotografovat to či ono Fotografování transparentních předmětů

 • Toto téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Lukas a poslední změna proběhla před 4 roky a 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Autor
  Příspěvky
  • #38912
   Lukas
   Host

   Dobrý den,

   máme v práci Nikon D3300 AF-P 18-55 Kit. Pro nějaké občasné vyfocení obalu produktu nám to plně postačuje. Včera jsem si dokonce dokázal nastavit foťák podle článku o tlačítkách na foťáku. Máme fotokoutek cca 150 x 150 x 150, 3x 50 W LED reflektory. jeden pevný horní, dva pohyblivé ze stran. Světla je tam neskutečně, přitom fotky byly tmavé do žluta (to si myslím, že po včerejšku mám opravené nastavením foťáku – korekce bílé).
   Nicméně zůstává věčný boj. Rád bych zachoval bílé pozadí a přitom vyfotil transparentní předmět, kelímek, miska. Existuje nějaký tip, co a jak nastavit, abych fotogafovaný předmět na fotce viděl?
   Děkuji

  • #38940
   MzM
   Host

   U skla/transparetních předmětů je extrémě důležité světlo (ani ne tak intenzita, jako, směr, počet i tvar…), např: https://duckduckgo.com/?q=fotografov%C3%A1n%C3%AD+skla&t=ffsb&ia=web
   Pak zmíněná korekce bílé (ať už přímo ve foťáku nebo po vyfocení do NEF v PC), a aby bílé nebylo šedé/tmavé, tak korekce expozice (takové to +- ve čtverečku).

   • #38963
    MzM
    Host

    Třeba tenhle se mi líbí: http://www.pohribny.cz/jw2010p/school_glass_cz.html
    jsou tam i obrázky nasvícení a co to dělá s fotkou…

    • #39008
     Lukas
     Host

     Moc děkuju za odkazy. Ten poslední jsem viděl taky a je to naprosto dokonale vysvětleno. Na půl cesty jsem se předtím dostal i sám – svítit na pozadí, ale chyběly mně tam důležité detaily, které následně kazily fotky jako celek. Těším se, až to budu moct vyzkoušet a doufám, že ten odkaz pomůže i jiným. Jak je z odkazu vidět, tak fotit sklo je skutečné umění a nádherně to vypadá. Z obyčejného půllitru vznikne umělecká fotka, kterou by si mnozí s radostí pověsili na zeď.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Téma ‚Fotografování transparentních předmětů’ nepřijímá nové odpovědi.