Fotografování transparentních předmětů

Úvodní stránka Fotofórum Jak fotografovat to či ono Fotografování transparentních předmětů

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 diskutujícího) se naposledy zapojil uživatel  Lukas a poslední změna proběhla před 1 měsícem, 3 týdny.

 • Autor
  Příspěvky
 • #38912 odpověď

  Lukas

  Dobrý den,

  máme v práci Nikon D3300 AF-P 18-55 Kit. Pro nějaké občasné vyfocení obalu produktu nám to plně postačuje. Včera jsem si dokonce dokázal nastavit foťák podle článku o tlačítkách na foťáku. Máme fotokoutek cca 150 x 150 x 150, 3x 50 W LED reflektory. jeden pevný horní, dva pohyblivé ze stran. Světla je tam neskutečně, přitom fotky byly tmavé do žluta (to si myslím, že po včerejšku mám opravené nastavením foťáku – korekce bílé).
  Nicméně zůstává věčný boj. Rád bych zachoval bílé pozadí a přitom vyfotil transparentní předmět, kelímek, miska. Existuje nějaký tip, co a jak nastavit, abych fotogafovaný předmět na fotce viděl?
  Děkuji

 • #38940 odpověď

  MzM

  U skla/transparetních předmětů je extrémě důležité světlo (ani ne tak intenzita, jako, směr, počet i tvar…), např: https://duckduckgo.com/?q=fotografov%C3%A1n%C3%AD+skla&t=ffsb&ia=web
  Pak zmíněná korekce bílé (ať už přímo ve foťáku nebo po vyfocení do NEF v PC), a aby bílé nebylo šedé/tmavé, tak korekce expozice (takové to +- ve čtverečku).

  • #38963 odpověď

   MzM

   Třeba tenhle se mi líbí: http://www.pohribny.cz/jw2010p/school_glass_cz.html
   jsou tam i obrázky nasvícení a co to dělá s fotkou…

   • #39008 odpověď

    Lukas

    Moc děkuju za odkazy. Ten poslední jsem viděl taky a je to naprosto dokonale vysvětleno. Na půl cesty jsem se předtím dostal i sám – svítit na pozadí, ale chyběly mně tam důležité detaily, které následně kazily fotky jako celek. Těším se, až to budu moct vyzkoušet a doufám, že ten odkaz pomůže i jiným. Jak je z odkazu vidět, tak fotit sklo je skutečné umění a nádherně to vypadá. Z obyčejného půllitru vznikne umělecká fotka, kterou by si mnozí s radostí pověsili na zeď.

Odpověď na: Fotografování transparentních předmětů
Osobní informace:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre> <em> <strong> <del datetime=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">