Fujifilm, velvia a RAW

Úvodní stránka Fotofórum Úpravy fotografií Fujifilm, velvia a RAW

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  eliška a poslední změna proběhla před 3 roky, 4 měsíci.

 • Autor
  Příspěvky
 • #7080

  eliška

  dobrý den, pane Rybáři,
  moc děkuji za Váš web a za Vaše články. nejraději bych si všechny ty rady vytiskla a vyrobila si z nich brožurku, protože se k nim stále vracím a jsou mi velkými pomocníky v mém snažení o pochopení fungování tvorby fotografií.
  na cesty jsem se poohlížela po nějakém lehčím přístroji typu bezzrcadlovka či nějaký pěkný kompakt a dostal se mi do ruky Fujifilm X70 (jsem z něj tak nadšená, že asi po kompkatu budu pátrat v bazarech, abych si tuhle libůstku mohla i nechat).
  avšak narazila jsem na problém se kterým si nevím rady. fotím do RAW a využívám barevnosti režimu Velvia. na úpravu využívam Zoner 18 a ten si bohužel neumí poradit s formátem .RAF. Sice lze využít adobe convertor, ale tím naprosto přijdu o ty krásné odstíny získané díky Velvia.
  a tak se chci zeptat, je nějaká cesta, jak tyto fotky upravit a následně převést na jpg v programu Zoner a zároveň neztratit kouzlo fujifilmu?
  předem Vám moc děkuji za Váš čas a případnou odpověď
  mějte hezký den, eliška

 • #7081

  Jan Rybář
  Správce

  Dobrý den,
  díky za pochvalu a držím palce s foťákem… Jen se bojím, že moc neumím poradit – nejsem si úplně jist, jak to vlastně s rawem u Fujifilmu chodí, u většiny foťáků nemají tyto filtry žádný dopad na Raw, a ony efekty je třeba znovu vytvořit, ale asi je logické, že Fuji to nějak umí “uchovat”. Osobně jsem nezkoušel, testuji hlavně v JPG…
  Druhá věc jsou ty úpravy v Zoneru – jsem si jisti, že Zoner by to měl umět, ale musí to být nějaká opravdu poslední verze, nebo aktualizace, protože s každým foťákem/typem foťáku se objevují mírně nekompatabilní rawy, a je třeba ty editory updatovat, tedy zkuste, případně Vám to jistě poradí v Zoneru…

  A úplně nejjednodušší je zeptat se v této FB skupině, tam Vám poradí rychle a nejlépe… https://www.facebook.com/groups/fujiclub/

  Mějte se!

  JR

 • #7086

  eliška

  pane Rybáři,
  moc děkuji za reakci. trochu jsem ještě brouzdala kde se dalo a budete mít pravdu s aktualizací zoneru jako takového, neboť je zřejmě jedná pouze o problém z pohledu příliš nového typu foťáku /přiznám se, že mne nenapadlo, že si pak každý model dělá raw trochu jinak a tím je to takto komplikované/.
  ale díky za Vaši radu a pomoc, zaútočím přímo na zoner
  přeji Vám příjemný víkend
  a díky za články
  eliška

Téma ‚Fujifilm, velvia a RAW’ nepřijímá nové odpovědi.