Fujifilm, velvia a RAW

Úvodní stránka Fotofórum Úpravy fotografií Fujifilm, velvia a RAW

 • Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel eliška a poslední změna proběhla před 7 roky a 10 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #7080
   eliška
   Host

   dobrý den, pane Rybáři,
   moc děkuji za Váš web a za Vaše články. nejraději bych si všechny ty rady vytiskla a vyrobila si z nich brožurku, protože se k nim stále vracím a jsou mi velkými pomocníky v mém snažení o pochopení fungování tvorby fotografií.
   na cesty jsem se poohlížela po nějakém lehčím přístroji typu bezzrcadlovka či nějaký pěkný kompakt a dostal se mi do ruky Fujifilm X70 (jsem z něj tak nadšená, že asi po kompkatu budu pátrat v bazarech, abych si tuhle libůstku mohla i nechat).
   avšak narazila jsem na problém se kterým si nevím rady. fotím do RAW a využívám barevnosti režimu Velvia. na úpravu využívam Zoner 18 a ten si bohužel neumí poradit s formátem .RAF. Sice lze využít adobe convertor, ale tím naprosto přijdu o ty krásné odstíny získané díky Velvia.
   a tak se chci zeptat, je nějaká cesta, jak tyto fotky upravit a následně převést na jpg v programu Zoner a zároveň neztratit kouzlo fujifilmu?
   předem Vám moc děkuji za Váš čas a případnou odpověď
   mějte hezký den, eliška

  • #7081
   Jan Rybář
   Správce

   Dobrý den,
   díky za pochvalu a držím palce s foťákem… Jen se bojím, že moc neumím poradit – nejsem si úplně jist, jak to vlastně s rawem u Fujifilmu chodí, u většiny foťáků nemají tyto filtry žádný dopad na Raw, a ony efekty je třeba znovu vytvořit, ale asi je logické, že Fuji to nějak umí „uchovat“. Osobně jsem nezkoušel, testuji hlavně v JPG…
   Druhá věc jsou ty úpravy v Zoneru – jsem si jisti, že Zoner by to měl umět, ale musí to být nějaká opravdu poslední verze, nebo aktualizace, protože s každým foťákem/typem foťáku se objevují mírně nekompatabilní rawy, a je třeba ty editory updatovat, tedy zkuste, případně Vám to jistě poradí v Zoneru…

   A úplně nejjednodušší je zeptat se v této FB skupině, tam Vám poradí rychle a nejlépe… https://www.facebook.com/groups/fujiclub/

   Mějte se!

   JR

  • #7086
   eliška
   Host

   pane Rybáři,
   moc děkuji za reakci. trochu jsem ještě brouzdala kde se dalo a budete mít pravdu s aktualizací zoneru jako takového, neboť je zřejmě jedná pouze o problém z pohledu příliš nového typu foťáku /přiznám se, že mne nenapadlo, že si pak každý model dělá raw trochu jinak a tím je to takto komplikované/.
   ale díky za Vaši radu a pomoc, zaútočím přímo na zoner
   přeji Vám příjemný víkend
   a díky za články
   eliška

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Téma ‚Fujifilm, velvia a RAW’ nepřijímá nové odpovědi.