Fujifilmx-A3 x Sony a6000 x Olympus E-M10 Mark II?

Úvodní stránka Fotofórum Bezrcadlovky a jim podobné stroje – co je opravdu dobré? Fujifilmx-A3 x Sony a6000 x Olympus E-M10 Mark II?

Označeno štítky: ,

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  Jan Rybář a poslední změna proběhla před 2 roky, 5 měsíci.

 • Autor
  Příspěvky
 • #10967

  Michaela

  Dobrý den,

  stejně jako většina přítomných, bych potřebovala poradit s koupí foťáku pro začátečníka – zavrhla jsem zrcadlovky, chci něco lehčího na cestování (čímž ale nemyslím válení na pláži v Itálii), ale spíš hlavní cíl je focení od lidí, přes zátoky, chrámy, po rýžová pole a noční oblohy. Na momentky mám iPhone 6, na outdoor a pod vodu Lamax kameru.
  Prošla jsem si různá porovnání, ale nejsem schopná vybraz vítěze:
  – Fujifilm X-A3 černý + 16-50mm II
  – Sony Alpha 6000 grafitový + objektiv 16-50mm
  – Olympus E-M10 Mark II silver/silver + 14-42mm II R + Olympus Starter Kit
  – popř něco jiného?

  Zároveň by mě zajímal tip na vhodný širokoúhlý objektiv či filtry – k doplnění ideálního “starter packu” pro cestovatelské focení ale abych se ideálně vešla do 20tisíc se vším všudy.

  Díky za rady.

  Michaela

 • #10970

  Jan Rybář
  Správce

  Michaelo, zdravím, z těch tří bych asi zvážil ten Sony, o chlup lepší fotky patrně vytáhnete z toho Fujifilmu, ale nemá hledáček, což na cestách může být otrava. Nic širokoúhlejšího v zásadě pro běžné focení není třeba, ale naopak bych asi koupil něco delšího – což je o důvod víc pro Sony, k tomu se dá obvykle pořídit nějaký rozumný set tělo + 2 objektivy, to by mohlo nějakou dobu vydržet, jen si nejsem jist tím limitem 20 000… zdravím, JR

Téma ‚Fujifilmx-A3 x Sony a6000 x Olympus E-M10 Mark II?’ nepřijímá nové odpovědi.