Fujifilmx-A3 x Sony a6000 x Olympus E-M10 Mark II?

Úvodní stránka Fotofórum Bezrcadlovky a jim podobné stroje – co je opravdu dobré? Fujifilmx-A3 x Sony a6000 x Olympus E-M10 Mark II?

Označeno štítky: ,

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Autor
  Příspěvky
  • #10967
   Michaela
   Host

   Dobrý den,

   stejně jako většina přítomných, bych potřebovala poradit s koupí foťáku pro začátečníka – zavrhla jsem zrcadlovky, chci něco lehčího na cestování (čímž ale nemyslím válení na pláži v Itálii), ale spíš hlavní cíl je focení od lidí, přes zátoky, chrámy, po rýžová pole a noční oblohy. Na momentky mám iPhone 6, na outdoor a pod vodu Lamax kameru.
   Prošla jsem si různá porovnání, ale nejsem schopná vybraz vítěze:
   – Fujifilm X-A3 černý + 16-50mm II
   – Sony Alpha 6000 grafitový + objektiv 16-50mm
   – Olympus E-M10 Mark II silver/silver + 14-42mm II R + Olympus Starter Kit
   – popř něco jiného?

   Zároveň by mě zajímal tip na vhodný širokoúhlý objektiv či filtry – k doplnění ideálního „starter packu“ pro cestovatelské focení ale abych se ideálně vešla do 20tisíc se vším všudy.

   Díky za rady.

   Michaela

  • #10970
   Jan Rybář
   Správce

   Michaelo, zdravím, z těch tří bych asi zvážil ten Sony, o chlup lepší fotky patrně vytáhnete z toho Fujifilmu, ale nemá hledáček, což na cestách může být otrava. Nic širokoúhlejšího v zásadě pro běžné focení není třeba, ale naopak bych asi koupil něco delšího – což je o důvod víc pro Sony, k tomu se dá obvykle pořídit nějaký rozumný set tělo + 2 objektivy, to by mohlo nějakou dobu vydržet, jen si nejsem jist tím limitem 20 000… zdravím, JR

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Téma ‚Fujifilmx-A3 x Sony a6000 x Olympus E-M10 Mark II?’ nepřijímá nové odpovědi.