Instantní fotoaparáty – Fujifilm SQ20

 • Toto téma obsahuje celkem 0 odpovědí. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Nikki a poslední změna proběhla před 5 roky a 5 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 0 vláken odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #22348
   Nikki
   Host

   Ahoj,

   moc prosím o radu.

   Dostal se mi do rukou Fujifilm Instax Wide 300 camera.
   Je skvělej, hlavně velikostí snímků, zároveň jejich nízkou cenou, oproti Polaroidu.

   Mám ale možnost výměny za Fujifilm SQ20, který s sebou nese mnoho dalších ne/výhod. Oproti Wide 300 jsou jeho snímky samozřejmě menší – čtvercové 62×62 mm, ale díky displeji nevytisknete fotku, která bude stát za prd – jo, postrádá to to kouzlo. Ale taky je mnohem kompaktnější. Ráda bych ho vozila na výlety a Wide je svojí velikostí neskladný..

   Můj osobní názor je takový, že Wide je lepší pro nadšence, kteří chtějí foťák jednou za čas vzít a udělat nějakej uměleckej počin – což je zárověň i můj případ a pokud bych byla Rothschild – pořídím si oba dva.

   Ale – nenašel by se tu nějaký nadšenec, kterému se – v ideálním případě – dostaly do rukou oba dva tyto typy + jejich výstupy a uměl by objektivně zhodnotit tohle dilema? Jsem v instatním fotografování úplný nováček, chci si pořizovat pěkné momentky z cest a jednou za čas „udělat nějakej uměleckej počin“ a nejsem kompetentní zhodnotit plusy a mínusy.

   Hlavně to, jestli má SQ20 tolik výhod a jeho fotky jsou o tolik kvalitnější, že to vynahradí ztrátu těch několika centimentrů snímku, které poskytuje Wide.

   Díky moc 🙂

   N.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 0 vláken odpovědí
 • Téma ‚Instantní fotoaparáty – Fujifilm SQ20’ nepřijímá nové odpovědi.