Instantní fotoaparáty – Fujifilm SQ20

Domů Fotofórum Bezrcadlovky a jim podobné stroje – co je opravdu dobré? Instantní fotoaparáty – Fujifilm SQ20

Zvolené téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 hlas) se naposledy zapojil uživatel  Nikki a poslední změna proběhla před 2 týdnů, 6 dní.

 • Autor
  Příspěvky
 • #22348 Odpověď

  Nikki

  Ahoj,

  moc prosím o radu.

  Dostal se mi do rukou Fujifilm Instax Wide 300 camera.
  Je skvělej, hlavně velikostí snímků, zároveň jejich nízkou cenou, oproti Polaroidu.

  Mám ale možnost výměny za Fujifilm SQ20, který s sebou nese mnoho dalších ne/výhod. Oproti Wide 300 jsou jeho snímky samozřejmě menší – čtvercové 62×62 mm, ale díky displeji nevytisknete fotku, která bude stát za prd – jo, postrádá to to kouzlo. Ale taky je mnohem kompaktnější. Ráda bych ho vozila na výlety a Wide je svojí velikostí neskladný..

  Můj osobní názor je takový, že Wide je lepší pro nadšence, kteří chtějí foťák jednou za čas vzít a udělat nějakej uměleckej počin – což je zárověň i můj případ a pokud bych byla Rothschild – pořídím si oba dva.

  Ale – nenašel by se tu nějaký nadšenec, kterému se – v ideálním případě – dostaly do rukou oba dva tyto typy + jejich výstupy a uměl by objektivně zhodnotit tohle dilema? Jsem v instatním fotografování úplný nováček, chci si pořizovat pěkné momentky z cest a jednou za čas “udělat nějakej uměleckej počin” a nejsem kompetentní zhodnotit plusy a mínusy.

  Hlavně to, jestli má SQ20 tolik výhod a jeho fotky jsou o tolik kvalitnější, že to vynahradí ztrátu těch několika centimentrů snímku, které poskytuje Wide.

  Díky moc 🙂

  N.

Odpovědět: Instantní fotoaparáty – Fujifilm SQ20
Informace o Vás:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre> <em> <strong> <del datetime=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">