Jak fotit v místnosti

Domů Fotofórum Jak fotografovat to či ono Jak fotit v místnosti

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 hlas) se naposledy zapojil uživatel  Martin R. a poslední změna proběhla před 2 týdnů, 3 dny.

 • Autor
  Příspěvky
 • #25247 Odpověď

  Jaroslav

  Učím se porozumět tajům fotografování a prosím o pomoc při focení v místnosti. Fotil jsem ples a většina fotek je mírně rozmazaná, o pohybu nemluvě. Snažil jsem se fotit bez blesku za cenu vyššího ISO – v režimu P. Časy závěrky byly kolem 1/30, 1/50s a to je málo. Vše při cloně 1,8. Vím, že čím nižší clonové číslo, tím je menší hloubka ostrosti. Ale pokud zvolím prioritu clony a zvednu ji, automaticky se zvedne ISO na 1600 a čas na 1/20. Pokud použiji prioritu závěrky a nastavím čas na 1/125 tak fotoaparát nastaví F 1,8 a ISO 1600, ale již na displeji je vidět, že výsledná fotka je příliš tmavá. Fotím na Canon G15. Kde dělám chybu?
  Díky za pomoc.

 • #25253 Odpověď

  Mýla

  Potřebujete se dostat na rychlejší časy. Třeba 1/200. Je otázka, zdali je to v silách tohoto fotoaparátu. Určitě používejte nejnižší možné clonové číslo.
  Těžší podmínky, než focení pohybu za špatného světla, nejde vymyslet. Zde se určitě projeví vyšší třída fotoaparátu.

  Mýla

 • #25369 Odpověď

  MzM

  Pokud není potřeba zachytit pohyb, tak bych opustil myšlenku rychlejších časů a zbytečně vysokého ISO a umístil foťák na stativ.

 • #25584 Odpověď

  Martin R.

  Fotografování na plese je oříškem i pro zkušenější fotografy. Světla je málo a obvykle je nekvalitní. K tomu nevyzpytatelně se zmítající postavy = vražedná kombinace. Někdy jedinou záchranou bývá použití externího blesku. Odpůrcu blesků namítnou, že dojde k potlačení světelné atmosféry. To je pravda pouze částečná, u VHODNĚ použitého EXTERNÍHO blesku je toto nebezpečí minimální.
  Já to dělám takto: foťák na M, expozici nastavím podle pozadí tak, aby vyšlo správně nebo jen mírně podexponované. Obvykle mi to vychází nějak takhle: ISO 800-1600, F 2-2,8, čas okolo 1/60-1/100 (relativně dlouhého času se neboj, blesk to zmrazí). Externí blesk na TTL a provedu zkušební snímek Pokud na zkušebním snímku vyjde pozadí moc tmavé nebo světlé, upravuji expozici pomocí času na foťáku, pokud je špatně exponované popředí, měním koreci expozice na blesku.

Odpovědět: Jak fotit v místnosti
Informace o Vás:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre> <em> <strong> <del datetime=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">