Jak fotit v místnosti

Úvodní stránka Fotofórum Jak fotografovat to či ono Jak fotit v místnosti

 • Toto téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Martin R. a poslední změna proběhla před 5 roky a 4 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #25247
   Jaroslav
   Host

   Učím se porozumět tajům fotografování a prosím o pomoc při focení v místnosti. Fotil jsem ples a většina fotek je mírně rozmazaná, o pohybu nemluvě. Snažil jsem se fotit bez blesku za cenu vyššího ISO – v režimu P. Časy závěrky byly kolem 1/30, 1/50s a to je málo. Vše při cloně 1,8. Vím, že čím nižší clonové číslo, tím je menší hloubka ostrosti. Ale pokud zvolím prioritu clony a zvednu ji, automaticky se zvedne ISO na 1600 a čas na 1/20. Pokud použiji prioritu závěrky a nastavím čas na 1/125 tak fotoaparát nastaví F 1,8 a ISO 1600, ale již na displeji je vidět, že výsledná fotka je příliš tmavá. Fotím na Canon G15. Kde dělám chybu?
   Díky za pomoc.

  • #25253
   Mýla
   Host

   Potřebujete se dostat na rychlejší časy. Třeba 1/200. Je otázka, zdali je to v silách tohoto fotoaparátu. Určitě používejte nejnižší možné clonové číslo.
   Těžší podmínky, než focení pohybu za špatného světla, nejde vymyslet. Zde se určitě projeví vyšší třída fotoaparátu.

   Mýla

  • #25369
   MzM
   Host

   Pokud není potřeba zachytit pohyb, tak bych opustil myšlenku rychlejších časů a zbytečně vysokého ISO a umístil foťák na stativ.

  • #25584
   Martin R.
   Host

   Fotografování na plese je oříškem i pro zkušenější fotografy. Světla je málo a obvykle je nekvalitní. K tomu nevyzpytatelně se zmítající postavy = vražedná kombinace. Někdy jedinou záchranou bývá použití externího blesku. Odpůrcu blesků namítnou, že dojde k potlačení světelné atmosféry. To je pravda pouze částečná, u VHODNĚ použitého EXTERNÍHO blesku je toto nebezpečí minimální.
   Já to dělám takto: foťák na M, expozici nastavím podle pozadí tak, aby vyšlo správně nebo jen mírně podexponované. Obvykle mi to vychází nějak takhle: ISO 800-1600, F 2-2,8, čas okolo 1/60-1/100 (relativně dlouhého času se neboj, blesk to zmrazí). Externí blesk na TTL a provedu zkušební snímek Pokud na zkušebním snímku vyjde pozadí moc tmavé nebo světlé, upravuji expozici pomocí času na foťáku, pokud je špatně exponované popředí, měním koreci expozice na blesku.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
 • Téma ‚Jak fotit v místnosti’ nepřijímá nové odpovědi.