Jak nastavit ve fotoaparátu 300 DPI?

Úvodní stránka Fotofórum Nastavení fotoaparátu Jak nastavit ve fotoaparátu 300 DPI?

  • Toto téma obsahuje celkem 6 odpovědí. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Pavel a poslední změna proběhla před 4 roky a 9 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 vláken odpovědí
  • Autor
    Příspěvky
    • #27096
      Denisa
      Host

      Zdravím, ráda bych se zde zeptala, jak je možné ve fotoaparátu nastavit 300 DPI u fotografií? Přesněji u Canonu 6D Mark II.
      U fotografií mám i při nejvyšší možné nastavené kvalitě stále 72 DPI. Rozumím a chápu, jak je to s DPI a rozlišením, záleží na rozlišení, údaj u vlastností není tak podstatný, atd.. Takže by mě opravdu zajímalo pouze JAK mohu toto nastavit?
      Díky za odpověď 🙂

    • #27123
      Olda S.
      Účastník

      Pokud rozumíte a chápete jak je to s DPI, pak váš dotaz o jeho nastavení ve foťáku postrádá smysl. DPI je záležitostí tisku. Jeho nastavení ve foťáku nemá žádný význam a nijak nastavit nejde.

    • #28004
      Honza
      Host

      Připojuji se k dotazu… jak je možné, že někdo vyfotí fotografii do nejvyšší kvality a automaticky tam má 300DPI a někdo 72DPI, i když má nastavenou také nejvyšší kvalitu? Myslím, že by tohle mělo jít nastavit.

    • #28012
      Olda S.
      Účastník

      Dobrá, zopakuji to tedy ještě jednou: DPI je záležitostí tisku. Jeho nastavení ve foťáku nemá žádný význam a ve foťáku nijak nastavit nejde!

    • #28013
      Mýla
      Host

      Z foťáků bohužel lezou fotky, které v exifu mají údaj o dpi. DPI znamená dots per inch. Hodnoty typu DPI (dots per inch) či PPI (Pixel per inch) samozřejmě závisí na rozlišení tisku (DPI) případně monitoru (PPI). Nastavením DPI ve foťáku neměníte vůbec nic.

    • #30591
      Andrea
      Host

      Dobrý den, asi jde stále natvrdlá, jen pro ujasnění. Pokud chci tisknout fotku ve formátu A3, tak zadám při tisku největší možné rozlišení 300dpi? Tím se tedy fotka sama o sobě, která nese informací, že má 76dpi zvětší v rozlišení? Tak to mám chápat? A jde takové rozlišení zadat i přímo u prodejce přes tisk?

      A druhý dotaz, přišli mi fotky od fotografky, tuším fotí na ccanon 5D Mark III, a od ní ve vlastnostech fotky je hned udána fotka v rozlišení 300dpi….to je jako jak možné nastavit?

      A poslední dotaz, hodně slýchám a dočítám se, že na výsledné fotce závisí tělo ale obzvlášť i objektiv, který dokáže fotku povznést, tzn. že když mám canon m50 a fotím seťákem, 15-45mm, tak výsledné foto bude horší kvality než s adaptérem pevná 50mm? A pokud ano, jaký objektiv by měl ještě lepší výsledky?

      Mockrát děkuji za jakoukoliv odpověď, potřebuji v tom mít jen trochu jasno, jsem začátečník a potřebuji dělat pěkné fotky, které se dají posléze upravit a vytisknout i do formátu A4 popř. A3. A foťák mám krátce na zkoušku, pokud zjistím, že byla lepší volba třeba canon 77d, možná k němu po čase přejdu.

    • #30632
      Pavel
      Host

      https://digiarena.zive.cz/chcete-umet-tisknout-fotky-ochocte-si-rozliseni

      Snad vám to pomůže. Pokud ne pak sem ještě jednou napište. Nějaké DPi v exifu vůbec nerešte. Prostě si ho nevšímejte.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 vláken odpovědí
  • Téma ‚Jak nastavit ve fotoaparátu 300 DPI?’ nepřijímá nové odpovědi.