Jak nastavit ve fotoaparátu 300 DPI?

Domů Fotofórum Nastavení fotoaparátu Jak nastavit ve fotoaparátu 300 DPI?

Zvolené téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (2 hlasy) se naposledy zapojil uživatel  Mýla a poslední změna proběhla před 1 měsíc, 1 týden.

 • Autor
  Příspěvky
 • #27096 Odpověď

  Denisa

  Zdravím, ráda bych se zde zeptala, jak je možné ve fotoaparátu nastavit 300 DPI u fotografií? Přesněji u Canonu 6D Mark II.
  U fotografií mám i při nejvyšší možné nastavené kvalitě stále 72 DPI. Rozumím a chápu, jak je to s DPI a rozlišením, záleží na rozlišení, údaj u vlastností není tak podstatný, atd.. Takže by mě opravdu zajímalo pouze JAK mohu toto nastavit?
  Díky za odpověď 🙂

 • #27123 Odpověď

  Olda S.
  Účastník

  Pokud rozumíte a chápete jak je to s DPI, pak váš dotaz o jeho nastavení ve foťáku postrádá smysl. DPI je záležitostí tisku. Jeho nastavení ve foťáku nemá žádný význam a nijak nastavit nejde.

 • #28004 Odpověď

  Honza

  Připojuji se k dotazu… jak je možné, že někdo vyfotí fotografii do nejvyšší kvality a automaticky tam má 300DPI a někdo 72DPI, i když má nastavenou také nejvyšší kvalitu? Myslím, že by tohle mělo jít nastavit.

 • #28012 Odpověď

  Olda S.
  Účastník

  Dobrá, zopakuji to tedy ještě jednou: DPI je záležitostí tisku. Jeho nastavení ve foťáku nemá žádný význam a ve foťáku nijak nastavit nejde!

 • #28013 Odpověď

  Mýla

  Z foťáků bohužel lezou fotky, které v exifu mají údaj o dpi. DPI znamená dots per inch. Hodnoty typu DPI (dots per inch) či PPI (Pixel per inch) samozřejmě závisí na rozlišení tisku (DPI) případně monitoru (PPI). Nastavením DPI ve foťáku neměníte vůbec nic.

Odpovědět: Jak nastavit ve fotoaparátu 300 DPI?
Informace o Vás:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre> <em> <strong> <del datetime=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">