Jak obnovit starou výbavu?

Úvodní stránka Fotofórum Jak vybrat digitální fotoaparát? Jak obnovit starou výbavu?

 • Toto téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 účastníci) se naposledy zapojil uživatel Jan Rybář a poslední změna proběhla 4 roky, 6 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Autor
  Příspěvky
  • #4723
   Katka
   Host

   Dobrý den, pane Rybáři. Mám klasické dilema s výběrem nové fotovýbavy, takže prosím o radu. Mám starou zrcadlovku Canon 400D s objektivem Sigma 17-70 mm 1:2,8-4,5 a asi celkem dobrým teleobjektivem Canon 70-200 mm. Celkem jsem se focení věnovala a snad i dělala pokroky, i photoshop celkem slušně ovládám, nicméně jsem si dala asi dvouletou pauzu. Fotoambice jse vzdala, ale chci pořád dělat lepší než obyčejné fotky. Ale už se mi nechce tahat všude velký fotobatoh…Mobil mi fotí příšerně, takže raději nefotím.
   Vychází mi 2 možnosti: nechat si starou výbavu a překonat lenost v nošení a na pohotovostní rodinné fotky investovat do iPhonu nebo starou výbavu nahradit moderní malou věcí typu SonyA6000 (který vám vychází v recencích dobře)???
   Co fotím: pohyb, děti při sportu, portréty, momentky na cestách a při sportu
   Už se nechci moc zaobírat technikou, ale spíš “trénovat” oko, hledat nové úhly pohledu, experimentovat. Nebaví mě už sedět nad fotkama u PC…
   Děkuji mnohokrát za odpověď.
   Katka

  • #4730
   Jan Rybář
   Správce

   Dobrý den, to je tak: ten foťák (Canon 400D) dobře znám, projel jsem s ním půl světa, ale je to už opravdu docela dávno, tedy léta své slávy má dávno za sebou a je skoro škoda s ním fotit… Tedy bycho ho uctivě uložit do skříně a podíval se po něčem novějším… A ano, ty malé věci jsou opravdu šikovnější a šikovnější, tedy bych si asi něco takového koupil… Byť vše má své mouchy (není zrovna levné dokupovat objektivy atp), tedy možná popřemýšlejte přece jen o zrcadlovce, jsou již mnohem dál než ona čtyřstovka… A na běžné focení typu díte na mejdanu opravdu víc a víc stačí iPhone (vlastní zkušenost)… Držím palce, JR

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Téma ‚Jak obnovit starou výbavu?’ nepřijímá nové odpovědi.