Jak vybrat aparát pro focení realit?

Úvodní stránka Fotofórum Jak vybrat digitální fotoaparát? Jak vybrat aparát pro focení realit?

 • Toto téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel MzM a poslední změna proběhla před 6 roky a 9 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #11900
   Oto Tesař
   Host

   Dobrý den pane Rybáři,
   potřeboval bych poradit s nákupem aparátu za účelem focení nemovitostí a to jak exteriérů tak i interiérů. Několik kolegů zde v tomto fóru již podobný dotaz vzneslo. Ovšem vždy již měli připravené nějaké vlastní vybrané typy. Mne zajímá Váš názor a jak by vypadala volba od profesionála jako jste vy.
   Zkuste mi prosím nadhodit několik podle Vašeho názoru nejvíce vhodných foťáků, nejlépe z vlastní zkušenosti a také jak vysoké riziko spatřujete v nákupu původně drahého aparátu z druhé ruky.

  • #11998
   Jan Rybář
   Správce

   Dobrý den, focení realit je už docela pokročilý druh fotografování, a tak k tomu je třeba i přistupovat – foťák pomůže, ale je jen jeden z dílků, bez poměrně pokročilé znalosti kompozice, úprav a například postupů HDR to moc nepůjde, na to trochu pozor…
   Pro běžný nenáročný provoz stačí nějaký pořádný „profesionální“ kompakt á la Canon G7 mark ii, pokud byste se do toho chtěl opřít více, neutečete nějaké zrcadlovce, ideálně už trochu lepší, typu Canon 760D nebo Nikon D5600, krom základního setového objektivu by to chtělo i něco širokoúhlejšího…Držím palce, JR

  • #12026
   Oto Tesař
   Host

   Děkuji za odpověď, jsem mírně poučený začátečník a majitel iPhone 6Splus o kterém jste již jako ostatně o všech iPhonech několikrát psal. Asi se shodneme na tom, že telefon (ani iPhone) není k focení interiérů nic moc, spíše nic než moc :-). Přesto jsem se nechal „strhnout“ Vaší recenzí na přídavné iPro objektivy a zakoupil jsem zmíněnou sadu. Výsledky se shodují s vašimi zkušenostmi a na interiéry mi nejvíce „pasuje“ Century Super Wide, který ze stativu dává docela pěkný materiál (který ještě doupravuji v PC). Máte nějakou speciální zkušenost nebo vychytávku, která by mi při focení nemovitostí tímto způsobem mohla pomoci? Budu Vám vděčný za jakoukoliv radu či návod, protože se chci focení s iPhonem věnovat (i přes nevýhody z toho plynoucí) jednak, že není příliš praktické tahat sebou těžké zrcadlovky + příslušenství a druhak proto, že když už jsem investoval do iPhona tolik peněz (cena iPhonu s větší paměťovkou je kolem 30 tis.) chci se s ním alespoň naučit fotit.
   Třetím důvodem je fakt, že stejně používám iPhona jako ovládací konzoli k aparátu PENTAX Ricoh Theta S k focení 360° fotek pro vytváření panoramatických prohlídek již dříve zmíněných nemovitostí. A to je další téma na které jsem se chtěl zeptat. Máte jistě mnoho zkušeností i z této disciplíny a tak jsem se chtěl zeptat zda by jste našel na toto téma čas a rozvinul ho i pro nás nadšené amatéry. Pro úpravu pano fotek jsem zakoupil soft od firmy Kolor Panotour (jeden z levnějších programů-do 4 tis.Kč) a zkouším to jak se dá….. Na Apple Storu jsem na příklad našel aplikaci nesoucí název „HDR 360 Bracket Pro for Theta“ a trošku váhám s nákupem. Stojí totiž 1450,- Kč. A to není na mobilní apku málo…., zase ale jestli něco umí proč ne? Předem děkuji a těším se na Vaši odpověď……

  • #12044
   MzM
   Host

   Mě se ta myšlenka použít telefon + sadu objektivů + stativ pro horší světlo vcelku líbí. Zvlášť pokud je vyřešená tvorba panoramat, publikování a podobné věci kolem realit. Pokud se použije stativ a nízké ISO, vůbec bych se nebál kvality. Jako na plakáty to asi nebude, ale pro potřeby realitky bych viděl kvalitu dostatečnou.
   Co?

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
 • Téma ‚Jak vybrat aparát pro focení realit?’ nepřijímá nové odpovědi.