jaká náhrada za olympus XZ-1

Úvodní stránka Fotofórum Jak vybrat digitální fotoaparát? jaká náhrada za olympus XZ-1

Označeno štítky: ,

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
  • Autor
    Příspěvky
    • #11458
      Jirka
      Host

      Dobrý den,
      vlastním „profikompakt“ Olympus XZ-1 který byl v době uvedení docela dost dobře hodnocen pro svůj nadprůměrně světelný objektiv, léta jsem s ním nadmíru spokojený neboť plní to proč jsem ho kupoval a sice kvalitní fotky a dobré makro … ale doba letí tak rychle a já tak nějak postrádám i kvalitnější video.. rád bych měl něco s fullHD, resp. 4K … další blbinky typu wifi atd.. ale prioritou jsou stále kvalitní fotky… po rozhlédnutí se na trhu jsem zjistil že v cenové relaci 10-15tic lze pořídit už větší čipy 1″ ale objektivy jsou parametrově horší než u staré olympus xz-1…uvažuji o CANON PowerShot G9 X MARK II resp. Canon PowerShot G7 X Mark II který má podobnou specifikaci objektivu s mojí XZ-1 .. dokážete mi s ohledem na můj současný XZ-1 doporučit který z kompaktů by nebyl v kvalitě fotek horší .. předem moc děkuji, Jirka

    • #11459
      Jan Rybář
      Správce

      Jirko, zdravím, ono ty parametry objektivů netřeba nějak dramaticky řešit – často to bývá spíš reklamní věc, na objektivu u čehokoliv kompaktního obecně záleží na tom, jak dobře kreslí a funguje – což žádný popis parametrů neřekne…
      A ano, oba ty foťáky, to je velmi dobrá volba, tedy přinejmenším z hlediska focení – já video neumím, tedy nedokáži vyhodnotit… Ten Canon G7 X mark ii je opravdu skvělý foťák, Canon G9X mark ii toho obrazově umí stejně, je ještě menší, ale trochu blbě se ovládá, na to pozor… Držím palce, JR

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
  • Téma ‚jaká náhrada za olympus XZ-1’ nepřijímá nové odpovědi.