Jaký byl Nikon D80?

Úvodní stránka Fotofórum Nejrůznější otázky Jaký byl Nikon D80?

 • Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Danda a poslední změna proběhla před 7 roky a 5 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #8548
   Danda
   Host

   Prosím pěkně, už jsem se mnohde naotravoval dost a ze střípků odpovědí si skládal celek. Tedy: Zřejmě nic moc. Asi byl použit silný AA filtr a jpeg je navíc defaultně málo doostřovaný. Udělat ostrou fotku lze pouze po velkém doostření, což při ISO 100-200 není problém a už při ISO nad 640 je to nemožné. Clona neclona, objektiv neobjektiv atd. Souhlasil by někdo s tímto závěrem?

  • #8549
   MzM
   Host

   Pokud vím, tak D80 používal stejný senzor jako D200, který jsem vlastnil. D200 byl poslední pořádný CCD foťák 😉
   Tiše předpokládám, že na D80 nevymýšleli před senzor jiné věci jak u toho D200. Tohle CCD šumělo. A určitě nebyl na vině nějaký AA filtr. Pravda od ISO 800 nahoru už to nebylo úplně super, ale i fotky s ISO 1600 byly na webu použitelné. Taky hodně záleží na tom, jestli je scéna světlá nebo tmavá (to je fyzika).
   Někdy v době, kdy jsem zmíněný D200 používal jsem zjistil jaký velký zázrak umí s fotkou udělat postproces. Z toho mi vyplynulo jen to, že fotky se pořizovaly do RAW a pak se na něj pustil obrovský výkon a chytré algoritmy a dělají z ošklivých zašuměných fotek technicky téměř dokonalé výtvory. 🙂

  • #8569
   Danda
   Host

   Skvělá odpověď do mé mozaiky a snahy „zachránit“ starý stroj. Však jsem to ještě nezabalil, ano, šumí to hodně, chce to práci s editací.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
 • Téma ‚Jaký byl Nikon D80?’ nepřijímá nové odpovědi.