Jaký foťák pro focení místností?

Úvodní stránka Fotofórum Nejrůznější otázky Jaký foťák pro focení místností?

  • Toto téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Honza a poslední změna proběhla před 7 roky a 5 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
  • Autor
    Příspěvky
    • #8165
      Jiřina Schönenberger
      Host

      Dobrý den.

      Náhodou jsem vás objevila na internetu. Děkuji za vaše srozumitelné komentáře. Začínám se trochu víc učit o fotografování.

      Využívám možnosti a prosím taky o radu.

      Mám nový Nikon D5500 se základním objektivem AF-S DX 18-55 mm GV R ll. Jak hodnotíte tento základní objektiv?
      Potřebuji širokoúhlý objektiv , hlavně na focení místností /reality/. Fotím i venku, domy a okolí. Existuje něco universálního, abych nemusela objektivy moc měnit? Jaký objektiv byste mi doporučil?

      Děkuji moc zaodpověď.

    • #8178
      Jan Rybář
      Správce

      Dobrý den, tohle je obecně až děsivě široké téma – platí, že fotit opravdu špičkově interiéry je hodně těžké a vyžaduje to hodně zkušeností a peněz na techniku. Na druhou stranu, ano, ten 18-55 pro základní focení dokáže splnit i docela velká očekávání. Jeho limit tedy pravda je, že v některých kompaktnějších místnostech toho prostě moc do záběru nacpat nedokáže. Možná existuje něco širokoúhlejšího za rozumné peníze (od jiné značky než Nikon), ale z hlavy nevím a zase tam pak budou jiné problémy (deformace prostoru atp).
      Tedy: klidně kupte, bude to fungovat docela dobře – jen si ještě hned něco přečtěte o tom, co to je HDR, protože bez toho interiér nevyfotíte – viz např. http://www.fotoguru.cz/co-to-je-hdr/
      JR

    • #8191
      Honza
      Host

      Budete se muset podívat po nějakém objektivu s rozsahem ohnisek ±10 – ±20 mm. Canon vyrábí „luxusní“ objektiv EF-S 10-18 IS STM, ale Nikon nic takového v této cenové hladině neprodává. Chybu asi neuděláte se značkou Tokina, kde je poměrně velký výběr různých typů … 11-16, 11-20, případně i univerzálnější 12-28. Nejlepší by bylo zajít do nějakého obchodu, kde by Vás je nechali vyzkoušet.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 vlákna odpovědí
  • Téma ‚Jaký foťák pro focení místností?’ nepřijímá nové odpovědi.