Jaký fotoaparát do cca 25 tisíc vybrat pro kvalitní fotky i video

Úvodní stránka Fotofórum Jak vybrat digitální fotoaparát? Jaký fotoaparát do cca 25 tisíc vybrat pro kvalitní fotky i video

  • Toto téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Michal a poslední změna proběhla před 7 roky a 6 měsíci.
Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 vlákna odpovědí
  • Autor
    Příspěvky
    • #7797
      Michal
      Host

      Dobrý den,
      již delší dobu vybírám fotoaparát, který bych používal pro pracovní účely. Potřeboval bych, aby dobře fotil i v horších světelných podmínkách a především natáčel kvalitní a hezky plynulé 1080p video, jelikož by se používal pro vytváření materiálu na jeden web. Po delším čtení mnoha recenzí jsem se ustálil na dvou fotoaparátech. Na Nikonu D5300, který je tou levnější alternativou, která v setu splňuje přesně můj požadavek na cenu. Nebo na Canonu 750/760D, který natáčí podle všeho mnohem lepší videa, což je pro mě, jak už jsem psal, velmi důležité. Na druhou stranu je však Canon dražší, ale zase se mi lepé drží v ruce díky tvaru a velikosti těla. Pokud by však byl lepší i nějaký kompakt (Sony, Fujifilm, atd…) s výměnným objektivem nebál bych se ho. Zrcadlovku či jeden z těch dvou fotoaparátu úplně nevyžaduji. Můžete mi prosím poradit s výběrem? Děkuji

    • #7889
      Michal
      Host

      Koukám, že za nižší cenu než Canon 760D seženu i Nikon D5500. Ale Canon má zase v setu dva objektivy. Rozhodnutí je pořád těžší a těžší…

    • #7898
      Jan Rybář
      Správce

      Dobrý den, můj problém je, že já u foťáků neřeším videa (moc tomu oboru nerozumím), tedy nejsem schopen posoudit rozdíly v různých foťácích. Ale obecně bych se držel zrcadlovky, a volil bych opravdu právě mezi Canonem 760/760D a Nikon D5500, přičemž ten Nikon pořídíte o něco snáze s rozumným setem… Nikon 5300D už bych nekupoval, kvalita bude horší…
      JR

    • #7901
      Michal
      Host

      Zdravím a děkuji za odpověď. Právě nevím, jestli je rozdíl 3 tisíc mezi Canonem 760D a Nikonem D5500 ospravedlnitelný, jelikož sety by byly v podstatě stejné. Canon je s objektivy 18-55 IS STM + 55-250 IS STM. Zatímco Nikon má 18-55 AF-P VR + 55-200 mm VR II. Takže se rozhodnout asi podle toho, co zkrátka lépe sedí. Upřímně jsme měl v obchodě možnost vyzkoušet oba a Canon mi přijde větší a tak trochu se mi lépe drží. Jen tedy jeho ostření nijak moc dobře nefungovalo a objektiv působil poněkud laciněji oproti Nikonu. Ale zase jsem koukal, že ceny objektivů Canon jsou často nižší do budoucna. Je to těžká volba

    • #7902
      Jan Rybář
      Správce

      Ono je to opravdu téměř jedno a skoro bych se pak rozhodl dle toho, jak Vám to bude sedět. Lacinosti Canonu bych se nebál, já bych mu dal přednost nevýrazným poměrem 51:49, pokud by byly ceny více méně srovnatelné. A ano, Canon má trochu levnější objektivy, na druhou stranu jich moc více potřebovat nebudete (s výjimkou pevné padesátky – 50mm/1.8). JR

      • #7903
        Michal
        Host

        Mockrát děkuji za vaše odpovědi! Nakonec jsem se rozhodl pro ten Canon. Myslím, že 3 tisíce navíc není takový rozdíl. A lepší ovládání, trošku lepší ostření ve videu a lépe fungující liveview mě tak trochu přemluvily 🙂

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 vlákna odpovědí
  • Téma ‚Jaký fotoaparát do cca 25 tisíc vybrat pro kvalitní fotky i video’ nepřijímá nové odpovědi.