Jaky fotoaparat pro foceni zubariny

Úvodní stránka Fotofórum Jak vybrat digitální fotoaparát? Jaky fotoaparat pro foceni zubariny

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #13211
   Tomas
   Host

   Dobry den, shanim pro zenu fotoaparat, kterym by mohla dokumentovat zubarske zakroky. Jde tedy o foceni uvnitr, na kratkou vzdalenost s durazem na detail a snadne nastavení/ovladani. Jelikoz jsme oba focenim nedotceni (mobil, levny kompakt), rad bych pozadal o radu vas. Strop je 10.000 Kc. Zatim jsem pokukoval po Canon EOS M10, Panasonic Lumix DMC-GF7KEG-S, nebo Canon EOS 1300D (spise na zaklade ruznych hodnoceni na Alza atd…). Ale budu rad za jakykoli tip. Dekuji.

  • #13213
   Honza
   Host

   Na toto asi není fotoaparát úplně vhodný. Nějak si nedovedu představit, jak někomu „strkáte“ objektiv do pusy … Navíc nevyfotíte zub zezadu … Na toto se používají speciální zubařské kamery, které jsou k tomu uzpůsobené.

  • #13223
   Tomáš
   Host

   Tak intraorální kameru samozřejmě má. Jde jí spíše o focení stavu před a potom, popřípadě průběhu, to vše zepředu, nebo při otevřených ústech. Intraorální kamera dělá také snímky, ale primárně je určena spíše ke kontrole a ukázání pacientovi, co se bude dělat, či dělalo, ale kvalita snímků není valná. Nebude strkat pacientovi objektiv do úst. Spíš jsem se chtěl zeptat, jaký fotoaparát vybrat pro focení výhradně v interieru na krátkou vzdálenost a velký detail (to, že je to pro zubařku bylo spíše na vysvětlení, že nebude používán na focení venku, přírody, na slunci, za šera atd…). Když si člověk vyfiltruje přístroje do 10.000, tak jich vyjede hromada, ale pro mně, jako naprostého neználka je těžké poznat, na jaké parametry se v tomto případu zaměřit. Díky.

  • #13330
   Jan Rybář
   Správce

   Tomáši, ono je to věc poměrně nesnadná, ač to tak nevypadá… Fotit rozumně produkty, předměty a tedy i zuby patří k docela těžkým disciplínám, klíčový princip je, že se nefotí z těsné blízkosti (jak by to dopadlo mobilem), ale s jistým odstupem a zoomuje se… Jenže zub je zase malý, prostory nevelké, ty levnější foťáky obecně nedovolí zvolit nějakou rozumnou kombinaci odstup/možnost ostřit… Tedy se zdráhám zejména v této cenové hladině něco doporučit, nejrozumnější by asi byla nějaká zrcadlovka + makroobjektiv… KR

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 vlákna odpovědí
 • Téma ‚Jaky fotoaparat pro foceni zubariny’ nepřijímá nové odpovědi.