Jaký fotoaparát zvolit

 • Toto téma obsahuje celkem 0 odpovědí. Do diskuze (1 diskutující) se naposledy zapojil uživatel Jakub a poslední změna proběhla před 4 roky a 11 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 0 vláken odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #33260
   Jakub
   Host

   Dobrý den,

   obracím se na Vás s žádostí o radu v případě mého dilema co si pořídit za zrcadlovku. Jelikož už mé znalosti na správnou volbu nestačí, obracím se na profesionály, kteří mi snad pomohou správně vybrat.

   Rád bych se věnoval focení a natáčení, tudíž by mnou požadovaná zrcadlovka měla zvládnou oboje, jak kvalitní foto, tak kvalitní video výstup a to z důvodu, že bych si rád tímto koníčkem i přivydělal (natáčení svateb, reportáží, focení portrétů, reportáží aj.).

   V minulosti jsem vlastnil Canon 600d a Canon 100d, nyní jsem se k tomu chtěl opět vrátit a jelikož budu začínat od nuly (nevlastním už nic z předchozí výbavy) a rád bych se posunul, tak mi je vcelku jedno zda půjde o Nikon či Canon případně jinou značku (Panasonic, Sony).

   Cenový limit mám někde od 15 do 30 tisíc, nebojím se koupit bazarový kus, takže to nemusí mít nutně nejnovější model a ta horní hranice v případě zajímavého setu může být krapet vyšší, ale jelikož neočekávám, že hned budu mít výdělky (napřed zdarma za reference), tak bych se raději držel při zemi.

   Koukal jsem na pár modelů a to:
   NIKON D5500 či D5600, případně NIKON D7100 či D7200
   CANON 77D či 80D
   SONY 7A II
   PANASONIC GH4
   Případně jsem koukal, že se dá do 30 tis. sehnat bazarové Canon 6D II, 7D… ale tam si nejsem jistý

   Jde mi o to, aby z přístroje byl profesionální výstup a nemusel jsem cca 2 roky upgradovat tělo, co byste mi doporučili z výše uvedeného případně máte nějaký svůj tip na jiný model?

   Moc děkuji za případné rady.

   S úctou

   Jakub

Aktuálně je na stránce zobrazeno 0 vláken odpovědí
 • Téma ‚Jaký fotoaparát zvolit’ nepřijímá nové odpovědi.