Jaký nový fotoaparát

Zvolené téma neobsahuje zatím žádnou odpověď. Do diskuze (1 diskutujícího) se naposledy zapojil uživatel  Chattyluk a poslední změna proběhla před 3 roky, 5 měsíci.

 • Autor
  Příspěvky
 • #5984

  Chattyluk

  Dobrý den,
  předem bych se rád připojil k ostatním a poděkoval za Váš web, výborné recenze, užitečné rady,..za tu všechnu odvedenou a skvělou práci, co děláte pro nás všechny, kteří se zajímají o fotografii.
  Rád bych posunul své dovednosti a možnosti zase o něco dále a krom tréninku a získávání zkušeností bych také rád nyní pořídil o něco vyspělejší výbavu, čímž se dostávám ” k jádru pudla”.
  Momentálně fotím s bezzrcadlovkou Sony NEX-5 a setovým objektivem 18-55mm f/3,5-5,6 SEL, tedy jedním z vůbec prvních fotoaparátů s výměnnými objektivy, se kterými Sony “vytáhlo do boje ” za “kapesní rozměry.” V průběhu času a pravda z důvodu mizerné výdrže baterie jsem byl nucen dokoupit druhou do počtu a pořídil jsem také neutrální a polarizační filtr. Vše zatím slouží víceméně dobře,ale technika se žene neustále vpřed a řekl bych, že již pomalu a jistě nastává čas na výměnu, pokud se chci také pohnout. Nicméně finanční situace mi dovolí poohlížet se po něčem do cca 20tis. a i tak se mi při pohledu na stav bankovního konta a do kárajících očí manželky mírně orosí čelo. Již nějakou tu dobu vybírám a Váš web je velkou inspirací a studnicí rad.
  Přesto se mi nedaří stále zvolit a tak se s důvěrou obracím snad o konkrétnější radu. Protože jsem si tak nějak zvykl na malé rozměry a navíc si oblíbil také možnost naklopit dsp. a díky tomu snáze pořizovat fotografie i ze zajímavé perspektivy, zvažuji koupi Sony A6000. Ten díky nástupci klesl s cenou a hlavně již má hledáček. Konkrétně uvažuji o setu s relativně přijatelnou cenou s objektivem 50mm f/1,8 SEL, který nabízí Megapixel, s tím že bych nadále mohl využívat již pořízené vybavení a zatím původní setový objektiv. Protože ale stále nemám delší sklo, které bych také již ocenil,a jeho cena, jak již bylo několikrát zmíněno, není zrovna u fotoaparátu této značky tak příznivá, stále více uvažuji nad setem některé s tady probíraných zrcadlkovek, např. Canonu 700d, nejlépe právě s dvěma objektivy. A jak říkáte/píšete, zrcadlovka je zkrátka zrcadlovka a poměr cena/výkon + dostupné příslušenství je asi přeci jen stále lepší než u bezzrcadlovek. Jen nevím, jestli přeci jen raději nezvolit některý z novějších modelů, ale tam už cena bohužel stoupá. Narazil jsem sice na eBay na velmi zajímavou nabídku Nikonu D5500 se setovám obj. 18-55 VRII za v přepočtu 16tis. a tříletou mezinárodní zárukou (VB a bez celních poplatků),ale má důvěra v tento až překvapivě výhodný kup je řekněme nevalná. Prosím můžete mi poradit, co by jste zvolil vy/doporučil? Fotím tak nějak vše,ale více bych se chtěl zaměřit jak na krajinářskou fotografii, tak hlavně na portréty, street a dokumentární fotografii. U Canonu 100D mi malinko schází ten výklopný dsp, i když bez něj bych dokázal jistě žít, u Nikonu D3300 AEB, které bych naopak uvítal. Předem děkuji a přeji mnoho dalších úspěchů.

Téma ‚Jaký nový fotoaparát’ nepřijímá nové odpovědi.