Jaký objektiv

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (1 diskutujícího) se naposledy zapojil uživatel  Martin R. a poslední změna proběhla před 6 měsíci, 2 týdny.

 • Autor
  Příspěvky
 • #26917

  Martin

  Dobrý den,
  chtěl bych si pořídit zrcadlovku, dle rad nalezených zde jsem se rozhodl pro model Canon 77D, ale v setech se prodává pouze s objektivem (objektivy) s clonou od 4 místo běžně dostupných 3,5. Uvažuji proto o koupi těla a objektivu zvlášť. Jelikož jsem zrcadlovkami nepolíben, poprosil bych o radu, jaký základ, popř. i druhý zoom vybrat, v obchodech jsem nalezl vždy několik různých.
  Moc děkuji

 • #27085

  MzM

  Rozdíl mezi clonou 3,5 a 4 je prakticky nepoznatelný. Pokud jde o zoom, podíval bych se taky jestli třeba objektiv s min. clonou 3,5 má tuhle clonu i na dlouhém ohnisku. Pokud ne, a ten s clonou 4 ano, pak je ten s clonou 4 i na “dlouhém konci” lepším objektivem.

 • #27436

  Břeťa

  Dobrý den přátelé dobrého světla. Obracím se na vás s prosbou o pomoc při rozhodování zda si koupit Sigma 70-200mm f/2,8, DG OS HSM Sport nebo Tamron SP 70-200mm F/2.8 Di VC USD G2 verze pro Nikon. Zjistil jsem, že na vebu jsou dostupné jen povrchní informace bez komentářů od uživatelů, fotografů.
  Budu rád, když mi pomůžete s výběrem, proč si koupit mezi těmito dvěma objektivy.
  Předem děkuji za vaše odpovědi.
  BM

 • #27440

  Martin R.

  Tyto nové verze objektivů neznám. Měl jsem starou Sigmu 70–200 mm F2,8 EX DG OS HSM a to nebyl žádný zázrak – pomalé ostření, problémy s protisvětlem, kresba na F2,8 velmi slabá. Jednalo se o verzi z roku 2011, dá se předpokládat. že moderní objektivy budou kvalitnější, ale s výběrem bohužel poradit nemůžu.

Téma ‚Jaký objektiv’ nepřijímá nové odpovědi.