Jaký objektiv k tělu nikon D5500

Úvodní stránka Fotofórum Objektivy k zrcadlovkám Jaký objektiv k tělu nikon D5500

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
  • Autor
    Příspěvky
    • #7129
      Pavel
      Host

      Dobrý den, taktéž jsem se rozhodl zakoupit svou první zrcadlovku a volba padla právě na výše zmíněný NIKON D5500. Přečetl jsem spousty recenzí a článků, ale stále si nejsem jist výběrem objektivu. Chtěl bych zakoupit co nejvíce všestranný objektiv, který by mi aspoň chvíli vystačil na focení dovolené, rodinné oslavy a také natáčení videa. V obchodě mi byl doporučen objektiv Nikon 18-140mm f/3,5-5,6 G ED VR, který se taktéž prodává ve zvýhodněné sadě. Proto by mě zajímalo, jestli sdílíte stejný názor o volbě tohoto objektivu nebo máte jiný tip? Jde mi především o praktičnost objektivu, který by měl podávat i dobré výsledky. Děkuji za odpověď

    • #7132
      Jan Rybář
      Správce

      Pavle, zdravím… Na tuhle otázku odpoví každý trochu jinak a každý může mít pravdu. Já sám osobně poměrně kategoricky doporučuji koupit si ty dva „ultra-nudné“ setové objektivy, tedy 18-55 a 55-250 (nebo tak nějak)… Budete je sice muset měnit, na rozdíl o situace, kdy si koupíte něco univerzálního. Ale budete mít dvě výhody: jednou bude kvalita fotek, univerzální objektivy téměř vždy znamenají o něco nižší kvalitu, a zadruhé, což je zásadnější zejména v tomto případě,: ten velký objektiv se Vám nebude chtít nosit, zatímco tělo + 18-55 je vcelku opravdu lehká až kompaktní kombinace, což je zásadnější, než se Vám možná na první pohled bude zdát… Držím palce, JR

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
  • Téma ‚Jaký objektiv k tělu nikon D5500’ nepřijímá nové odpovědi.